Share

در یک حمله هوایی به ساختمان یک مدرسه در شمال سوریه که در آن پناهجویان به‌سر می‌بردند بیش از ۳۳ نفر کشته شدند.

عکس از آرشیو

عکس از آرشیو

دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز چهارشنبه ۲۲ مارس / ۲ فروردین ضمن اعلام این خبر گفته است که این حمله در صبح روز سه‌شنبه ۲۱ مارس / یکم فروردین در استان رقه و در شهر المنصوره که تحت کنترل گروه «دولت اسلامی» (داعش) قرار دارد، رخ داده است.

به‌گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه این حمله توسط ائتلاف جهانی ضدداعش به‌رهبری آمریکا انجام شده است.

رامی عبدالرحمان، مدیر دیده‌بان حقوق بشر به خبرگزاری فرانسه گفته است هنوز از زیر آوار این مدرسه جنازه‌ها را بیرون می‌کشند.

خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) نیز خبر این حمله هوایی را منتشر کرده است.

روز سه‌شنبه گروه «قتل عام رقه در سکوت»، از گروه‌های رسانه‌ای ضدداعش و ضد رژیم بشار اسد که خبرهای رقه را منتشر می‌کند، گفته بود که مدرسه البدیعه هدف حمله قرار گرفته است. بیش از ۵۰ خانواده آواره از رقه، حمص و حلب به این مدرسه پناه برده بودند.

هفته گذشته دیده‌بان حقوق بشر سوریه از بمباران مسجدی در یک روستا در نزدیکی شهر حلب سوریه نیز خبر داده و گفته بود در این حمله ۴۲ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ نفر زخمی شدند. این سازمان مستقر در لندن عامل این حمله را نیز ائتلاف جهانی به‌رهبری آمریکا دانسته بود.

شهر رقه مرکز نیروهای داعش در سوریه محسوب می‌شود. داعش بخش بزرگی از استان رقه را نیز در دست دارد.

نیروهای دموکراتیک سوریه، متشکل از کردها و عرب‌ها که از سوی آمریکا حمایت می‌شوند در حال حاضر عملیات بازپس‌گیری رقه را در دستور کار خود دارند.

ائتلاف جهانی ضدداعش به‌رهبری آمریکا در عراق نیز مواضع داعش را بمباران می‌کند. در آغاز ماه مارس اعلام شد که این ائتلاف از سال ۲۰۱۴ تا کنون در حملات خود دست‌کم ۲۲۰ نفر از غیرنظامیان را کشته است. برخی از ناظران معتقدند آمار کشته‌شدگان بیش از این ارقام است.

در همین زمینه:

نبردهای سنگین نیروهای دولتی و شورشیان در شرق دمشق

Share