Share

بعد از ظهر چهارشنبه ۲۲ مارس / ۲ فروردین در اطراف پارلمان بریتانیا مردی با یک خودرو و چاقو به مردم حمله کرد.پلیس لندن این حمله را تروریستی خوانده است. ۴ نفر کشته و ٢٠ نفر زخمی شدند.

تیراندازی در لندن چند زخمی بر جای گذاشت

تصویری از جلوی پارلمان

بعد از ظهر چهارشنبه ۲۲ مارس در اطراف پارلمان بریتانیا در لندن فردی که معلوم نیست انگیزه او چه بوده، تنها بوده یا همدستانی داشته، با یک خودرو به پیاده‌رو پل وستمینستر در کنار پارلمان بریتانیا وارد شد، عده‌ای را زیر گرفت و یک مأمور پلیس را هم با چاقو به قتل رساند.

فرد مهاجم با گلوله پلیس از پای درآمد.

دیوید لیدینگتون، رئیس مجلس عوام بریتانیا از پرسنل پارلمان خواست تا در داخل ساختمان پارلمان بمانند و بیرون نروند.

شاهدان عینی گزارش داده‌‌اند که نیروهای امنیتی پشت درهای ساختمان پارلمان مشغول رسیدگی به دو نفر هستند. یکی از کارکنان پارلمان گفته است دو نفر خارج از ساختمان پارلمان با شلیک گلوله زخمی شده‌اند.

ساختمان پارلمان، اطراف آن و پل و ایستگاه مترو وست‌مینستر مسدود شدند. پلیس لندن از کسانی که عکس و فیلم از این حمله گرفته‌اند خواست تا آن‌ها را در احتیار پلیس قرار دهند.

یک سخنگوی دولت بریتانیا اعلام کرد که ترزا می، نخست‌وزیر این کشور در سلامت است و در مکانی امن به‌سر می‌برد.

خبرنگاران رویترز از داخل ساختمان پارلمان بریتانیا گزارش دادند که شمار زیادی از مأموران مسلح پلیس که برخی از آن‌ها با خود سپر حمل می‌کردند خود را به داخل ساختمان رساندند.

در ادینبرو، پایتخت اسکاتلند، نمایندگان پارلمان که گرد آمده بودند تا به دولت نیکلا استرجن اجازه دهند همه‌پرسی دیگری درباره استقلال این کشور برگزار کند، جلسه خود را معلق کردند.

بریتانیا در حال حاضر در حد دوم بالاترین خطر امنیتی قرار دارد و این به معنای احتمال قوی حملات تروریستی در این کشور است.

در ماه مه ۲۰۱۳ دو اسلامگرای تندرو بریتانیایی یک سرباز را در خیابانی در جنوب شرقی لندن با سلاح سرد کشتند.

در ماه ژوئیه ۲۰۰۵ چهار اسلامگرای بریتانیایی با حمله انتحاری در ایستگاه‌های مترو و یک ایستگاه اتوبوس، ۵۲ نفر را کشتند.

Share