Share

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور، نماینده قم در مجلس اسلامی و جانشین پیشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران از دولت حسن روحانی به‌دلیل به‌اجرا در نیاوردن «اقتصاد مقاومتی» به‌شدت انتقاد کرد.

مجتبی ذوالنور

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، مجتبی ذوالنور جمعه ۴ فروردین گفت «اقتصاد مقاومتی» که آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی دو سال پیش مطرح کرد نه در سال ۹۴ و نه در سال ۹۵ عملی نشده است.

او گفت: «در سال ۹۴ اقدامی نشد و دولت با یک‌سری کلیات، لفاظی و مشغول شدن به موضوع برجام، از تحقق اقتصاد مقاومتی غافل شد… سال ۹۵ هم اتفاقی نیفتاد، کارهایی شد، اما در طراز و شأن این موضوع و هم‌سطح این اهداف نبود، یعنی اگر ما چیزی به‌عنوان اقتصاد مقاومتی هم نداشتیم، دولت همین کارهای معمولی را انجام می‌داد، حتی معتقدیم در سطح اقدامات طبیعی و معمولی هم نبود.»

این نماینده مخالف دولت افزود: «وقتی در دولت برخی حال ندارند زودتر از ساعت ۱۰ صبح بیدار شوند و بیشتر از ساعت ۲ بعدازظهر کار نمی‌کنند، نمی‌توان امید به تحقق اقتصاد مقاومتی داشت.»

مجتبی ذوالنور گفت: «اقتصاد مقاومتی با افراد سست‌عنصر تحقق پیدا نمی‌کند. اقتصاد مقاومتی با حضور مسئولان فاسد و مدیرانی که حقوق نجومی می‌گیرند و از مدیران حقوق نجومی‌بگیر حمایت می‌کنند، محقق نمی‌شود.»

«اقتصاد مقاومتی»، از سیاست‌هایی است که علی خامنه‌ای آن را راه حل گذار از رکود اقتصادی می‌داند و اساس آن تکیه اقتصاد کشور بر تولیدات داخلی است. رهبر جمهوری اسلامی اولین بار این اصطلاح را در سال ۱۳۸۹ به کار برد.

خامنه‌ای در پیام نوروزی امسال خود نیز بر همین طرح تأکید و از اجرا نشدن آن انتقاد کرد. این در حالی است که حسن روحانی، رئیس جمهوری در پیام نوروزی خود وضعیت اقتصادی را به‌سوی بهبودی توصیف کرده و اجرای «اقتصاد مقاومتی» را یکی از عوامل تغییرات مثبت اقتصادی دانسته بود.

روحانی پس از پیام نوروزی خامنه‌ای در نامه‌ای اعلام کرد که کاستی‌های موجود در این زمینه جبران خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

تفاوت‌ پیام‌های نوروزی رهبر و رئیس جمهوری اسلامی

نامه روحانی به خامنه‌ای: کاستی‌ها جبران خواهد شد

Share