Share

یک سال دیگر به محکومیت ۱۱ سال زندان ابوالفضل عابدینی، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر افزوده شد.

به گزارش تارنمای خبرگزاری حقوق بشر ایران (رهانا)، افزایش یک سال زندان به دوران محکومیت ابوالفضل عابدینی‌ به اتهام «تبلیغ علیه نظام» صورت گرفته است.

حکم جدید عابدینی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه صادر شد و به وی ابلاغ گردید.

این فعال حقوق بشر پیش از این نیز به اتهام «تبلیغ علیه نظام» محکوم به ۱۱ سال زندان شده بود و هم‌اکنون در حال سپری کردن این محکومیت است. این حکم توسط دادگاه تجدید نظر تأیید شده بود.

بدین ترتیب محکومیت ابوالفضل عابدینی‌ به ۱۲ سال زندان افزایش یافت.

عابدینی یک بار در تاریخ نهم تیر ۱۳۸۸ بازداشت شد و در چهارم آبان با قرار وثیقه از زندان آزاد گردید. وی بار دوم ۱۲ اسفندماه همان سال بازداشت و به زندان اوین و بند دو ـ الف این زندان منتقل شد.

روز گذشته نیز خبر افزایش شش ماه به دوران محکومیت بهاره هدایت، مجید توکلی و مهدیه گلرو منتشر شد

ابوالفضل عابدینی که از ناراحتی قلبی نیز رنج می‌برد، پس از محکومیت به زندان کارون اهواز برده شد و تا شهریورماه مدتی را در این زندان با شرایط دشوار به‌سر برد.

وی در زندان اهواز مدتی ممنوع الملاقات بود و اجازه استفاده از تلفن را نداشت. فعالان حقوق بشر همچنین گزارش داده بودند که عابدینی در این زندان مورد «ضرب و شتم شدید» نیز قرار گرفته بود.

روز گذشته تارنمای دانشجونیوز نیز از افزایش حکم بهاره هدایت، عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، مجید توکلی از فعالان سرشناس دانشجویی و مهدیه گلرو، عضو شورای دفاع از حق تحصیل، خبر داد.
 

این سه دانشجو که هم‌اکنون دوران محکومیت خود را در زندان سپری می‌کنند، بار دیگر از زندان اوین به دادگاه انقلاب منتقل شده و در رابطه با اتهامات جدید محاکمه و بلافاصله پس از دو روز هر سه به شش ماه حبس تعزیزی محکوم شدند.

محاکمه اخیر این دانشجویان به دلیل انتشار پیام به‌مناسبت روز دانشجو از داخل زندان خطاب به دانشجویان ایران بود.

بهاره هدایت در نیمه‌شب دهم دی ماه ۱۳۸۸ در جریان اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری برای پنجمین بار طی چهار سال اخیر توسط وزارت اطلاعات بازداشت و روانه زندان اوین شد. دادگاه انقلاب وی را به ۹ سال و نیم زندان محکوم کرده بود که با افزودن حکم جدید مدت محکومیت وی به ۱۰ سال افزایش یافت.

همچینین مجید توکلی دانشجوی دانشگاه امیرکبیر تهران نیز که پس از بازداشت در ۱۶ آذر سال ۸۸ با حکم هفت سال و نیم حبس تعزیری در زندان رجایی‌شهر کرج به‌سر می‌برد با صدور حکم جدید به تحمل هشت سال زندان محکوم شده است.

مهدیه گلرو فعال دانشجویی محروم از تحصیل و دبیر انجمن اسلامی دانشکده اقتصاد علامه طباطبایی نیز روز یازدهم آذرماه سال گذشته بازداشت و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به دو سال زندان محکوم شده بود که با افزودن حکم جدید مدت محکومیت وی به دو سال و نیم افزایش یافت.
 

Share