Share

وزیر ارتباطات گفت که دولت ایران در سال ۱۳۹۵ توانسته ۷۲۰ هزار شغل ایجاد کند.

وزیر ارتباطات در کردستان سخنرانی می‌کرد

محمود واعظی که در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان سنندج سخنرانی می‌کرد، با اعلام این آمار گفت که هدف دولت در سال جدید ایجاد یک میلیون فرصت شغلی است.

واعظی ادعا کرد که در ۱۰ سال گذشته، هرگز بیش از یکصد هزار شغل در سال ایجاد نشده است.

او از توجه دولت به استان‌های مرزی، از جمله استان کردستان سخن گفت و توضیح داد که به دلیل «محدودیت‌ها» از جمله نداشتن پول در آغاز به کار، تحریم‌ها، و طولانی‌شدن مذاکرات برجام دولت نتوانسته به وعده‌هایش در این استان عمل کند.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران امروز همراه با اعضای هیأت دولت برای دومین بار به استان کردستان سفر کرد. این سفر یک روز به طول خواهد انجامید و در آن پروژه‌هایی به ارزش دو هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان افتتاح خواهند شد.

وزیر ارتباطات ایران در ادامه تک‌رقمی‌شدن نرخ تورم را از «افتخارهای دولت» برشمرد و گفت که پیش از بر سر کار آمدن دولت حسن روحانی تورم ۴۰ درصد بوده‌است.

او که با اشاره به سخنان علی خامنه‌ای، رهبر ایران «اقتصاد مقاومتی» را «تنها راهکار رفع بیماری اقتصادی» خواند، همچنین از مثبت‌شدن تراز تجاری ایران خبر داد و گفت که صادرات غیرنقتی از واردات کل کشور پیشی گرفته‌است.

حسن روحانی و اعضای دولت او پس از انتقادات جدی محافظه‌کاران و حتی رهبر ایران از وضعیت اقتصادی مردم، در روزهای اخیر از برنامه‌های اقتصادی و عملکرد دولت یازدهم دفاع کرده‌اند. روحانی در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری برای حفظ قدرت در چهارسال آینده نامزد شده‌است.


بیشتر بخوانید

«مردم فقیر‌تر شدند»

Share