Share

در دومین بمب‌گذاری داعش طی دو روز در بنگلادش دست‌کم شش تن کشته و ده‌ها تن دیگر مجروح شدند.

عملیات کماندوهای بنگلادش در مخفیگاه داعش، محل انفجار بمب‌ها – عکس: AFP

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، شنبه ۲۵ مارس دو بمب در نزدیکی یک مخفیگاه پیکارجویان مسلح اسلام‌گرا در شهر سیلت (جلال‌آباد) در شمال شرقی بنگلادش منفجر شد. کماندوهای ویژه پلیس بنگلادش به این مخفیگاه پیش از انفجار بمب‌ها حمله کرده‌بودند.

گروه دولت اسلامی (داعش) مسئولیت این انفجارها را در اعماق، پایگاه خبررسانی خود برعهده گرفت.

بمب‌گذاری در سیلت درست یک‌روز پس از انفجار انتحاری در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بنگلادش در داکا رخ می‌دهد. این انفجار که داعش مسئولیت آن را نیز برعهده گرفت، تعداد هنوز نامشخصی کشته و مجروح برجای گذاشت.

نیروهای امنیتی بنگلادش شنبه به این مخفیگاه که به یک گروه اسلام‌گرای بیعت‌کرده با داعش تعلق داشت، حمله کرده‌بودند. این گروه مسئول حمله به یک کافه در ژوئیه گذشته بود که طی آن ۲۲ تن کشته شدند. بیشتر این کشته‌شدگان اتباع کشورهای خارجی، به‌ویژه غربی بودند.

مخفیگاه داعشی‌ها در یک ساختمان پنج طبقه بود و کماندوهای پلیس ۷۸ تن را که در آن گیر افتاده بودند نجات دادند. عملیات هنوز در حال اجرا بود که دو بمب، یکی در نزدیکی ساختمان و دیگری در مقابل در آن منفجر شد.

این دو بمب دست‌کم شش تن را کشت و چهل‌تن را مجروح کرد. دو تن از کشته‌شدگان و ده‌ها تن از مجروحان را نیروهای پلیس تشکیل می‌دهند.


در همین زمینه

داعش مسئولیت دو حمله مرگبار در چچن و بنگلادش را پذیرفت

Share