Share

شبه‌نظامیان کُرد و عرب‌ متشکل در نیروهای دمکراتیک سوریه (FDS) موفق شدند یک شهر در در ۲۰ کیلومتری رقه و یک پایگاه هوایی در شمال رقه را تصرف کنند.

به‌گزارش رویترز، کرامه در کناره رود فرات، آخرین شهر مهم قبل از رقه، پایگاه اصلی گروه «دولت اسلامی» (داعش) که تنها ۱۸ کیلومتر با آن فاصله دارد به‌دست نیروهای دمکراتیک سوریه افتاد.

در جبهه دیگر در شمال شرق رقه نیروهای دمکراتیک سوریه تنها چند کیلومتر با رقه فاصله دارند.

دژوار خبات، یکی از فرماندهان نیروهای دمکراتیک سوریه یکشنبه ۲۶ مارس / ۶ فروردین در یک نشست رسانه‌ای در کرامه گفت انتظار می‌رود که حمله به رقه اوایل ماه آوریل آغاز شود.

نیروهای دمکراتیک سوریه شامگاه یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کردند که در غرب رقه نیز پایگاه هوایی طبقه که حدود ۴۰ کیلومتر با رقه فاصله دارد را تصرف کرده‌اند. این پایگاه هوایی در ماه اوت ۲۰۱۴ به دست داعش افتاده بود. شهر طبقه یک شهر استراتژیک محسوب می‌شود. در این منطقه روی دریاچه اسد سدی به نام طبقه قرار دارد که داعش روز یکشنبه در شبکه‌های اجتماعی نسبت به ویرانی آن هشدار داده بود اما آمریکا گفته که در حملات هوایی آسیبی به سد طبقه وارد نشده است.

نجم صالح، مدیر خبرگزاری دولتی سوریه که پیش از این از مدیران این سد بود نیز حملات هوایی آمریکا را محکوم کرده و گفته بود این حملات سد طبقه را به خطر می‌اندازد.

سخنگوی نیروهای دمکراتیک سوریه نیز اعلام کرد که حملات هوایی ائتلاف جهانی آسیبی به سد طبقه وارد نکرده است و چتربازانی که در این منطقه فرود آمده‌اند دقیقاً به‌منظور حفظ امنیت این سد و مبارزه با نیروهای داعش به این منطقه فرستاده شدند.

نیروهای دمکراتیک سوریه چهارشنبه گذشته اعلام کردند که هواپیماهای ائتلاف جهانی به‌رهبری آمریکا چتربازانی از سربازان آمریکایی و نیروهای دمکراتیک سوریه را در منطقه طبقه پیاده کرده‌اند.

تلاش برای فتح منطقه طبقه از روز جمعه ۲۴ مارس / ۴ فروردین آغاز شد.

بیشتر بخوانید:

«خشم فرات»؛ بازپس‌گیری یک شهر از داعش و احتمال تخریب سد طبقه

Share