Share

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران اعلام کرد که دادگاه فائزه هاشمی رفسنجانی، نماینده مجلس پنجم و مدیرمسئول روزنامه توقیف شده زن، روز ۲۷ فرودین جاری در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار خواهد شد.

فائزه هاشمی رفسنجانی

فائزه هاشمی رفسنجانی

یک منبع آگاه به این کمپین گفته است که بخشی از این پرونده در شعبه ۱۰۶۰ مجتمع قضایی کارکنان دولت رسیدگی شده که این شعبه حکم به ۶ ماه زندان برای خانم هاشمی داده است اما بخش دیگر پرونده همچنان مفتوح و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به آن رسیدگی می‌شود.

اتهام‌های فائزه هاشمی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب هنوز اعلام نشده است.

این منبع که نام او منتشر نشده افزوده است که فائزه هاشمی در اعتراض به غیرقانونی بودن نحوه برگزاری دادگاه در شعبه ۱۰۶۰ از خود دفاع نکرده و به حکم صادره اعتراض دارد.

فائزه هاشمی اسفندماه ۱۳۹۵ در حکم تازه‌ای به شش ماه حبس تغزیری محکوم شد. فرشید دهقانی، رئیس شعبه ۱۰۶۰ مجتمع قضائی کارکنان دولت، اتهام‌‌های او را «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی نسبت به قوه قضائیه و سپاه» و همچنین «سیاه‌نمایی علیه نظام» اعلام کرده است.

این پرونده قضایی پس از اظهارنظر فائزه هاشمی در مورد حساب‌های قوه قضائیه گشوده شده و شاکی آن نیز قوه قضائیه و سپاه پاسداران هستند. اعلام حساب‌های قوه قضائیه به نام صادق آملی لاریجانی از جمله مصادیق اتهام اوست.

از دیگر اتهام‌های علیه فائزه هاشمی این است که او گفته بوده قوه قضائیه گرفتار جناح‌های سیاسی شده است. همچنین اعلام وضعیت برادرش، مهدی هاشمی، نیز مصداق سیاه‌نمایی علیه نظام اعلام شده است.

فائزه هاشمی رفسنجانی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران است. اکبر هاشمی رفسنجانی یکشنبه ۱۹ دی‌ماه در بیمارستان شهدای تجریش تهران به علت عارضه قلبی فوت کرد.

بیشتر بخوانید:

فائزه هاشمی به شش ماه حبس محکوم شد

Share