Share

زهرا احمدی‌پور معاون رییس‌جمهوری در جریان سفر به کرمانشاه با جمعی از دانش آموختگان بیکار روبرو شد که  به وضعیت خود اعتراض داشتند. معاون رییس‌جمهوری جوانان را به استاندار ارجاع داد و استاندار آنان را از سر باز کرد. ثبت این صحنه توسط خبرنگاران احمدی‌پور را آزرده کرد.

زهرا احمدی‌پور در بازدید از استان کرمانشاه

صبح روز سه‌شنبه ۸ فروردین، زهرا احمدی‌پور، رییس سازمان میراث فرهنگی همراه هیأتی به استان کرمانشاه سفر کرد. در جریان بازدید او از بیستون، جمعی از جوانان دانش آموخته کارشناسی ارشد به وجود بیکاری گسترده در این استان و بیکاری خود اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک دانش آموخته بیکار رشته مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی اعتراض داشت که چرا هیچ کارخانه‌ای در منطقه حاضر نیست به او کار دهد و او ناگزیر شده برای گذران زندگی مسافرکشی ‌کند.

جوان دیگری که دانش آموخته بیکار مقطع کارشناسی ارشد دامپروری است در اعتراض به وضعیت خود به زهرا احمدی‌پور گفت تنها شغلی که به او پیشنهاد شده منشی‌گری است. او گلایه کرد که بارها برای دریافت وام کم‌بهره و ایجاد کارگاه در رابطه با تخصص خود با مقامات مکاتبه کرده اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده است.

خبر حاکی است که معاون رییس‌جمهوری، زن جوان را به استاندار ارجاع داد و استاندار خطاب به او گفت: اگر وام می‌خواهی باید مراحلش را طی کنی.

انتشار خبر اعتراضات جوانان بیکار، باعث آزردگی زهرا احمدی‌پور شده و او در پاسخ به درخواست خبرنگار مهر برای مصاحبه گفته است: «مصاحبه نمی کنم… شما که خبر خودتان را فرستادید.»

دانش آموختگان بخش قابل توجهی از بیکاران ایران را تشکیل می‌دهند و  نرخ بیکاری استان کرمانشاه بالاتر از میانگین رسمی اعلام شده است.

Share