Share

مریم بهرمن، فعال حقوق زنان روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط مأموران امنیتی در شیراز بازداشت شد.

 

به گزارش تارنمای کلمه، صبح روز گذشته چند تن از مٱموران امنیتی با در دست داشتن حکم بازداشت، به منزل این فعال حقوق زنان مراجعه کرده و بعد از سه ساعت بازرسی منزل و ضبط بعضی از اموال شخصی‌ از جمله تلفن همراه، چند جلد کتاب و لپ‌تاپ، وی را به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» بازداشت کردند.

این فعال حقوق زنان چند روز پیش از بازداشت در وبلاگ شخصی‌اش با عنوان «یک ورق پاره دیگر»، نامه‌ای به میرحسین موسوی یکی از رهبران مخالفان و همسرش زهرا رهنورد نوشته بود.

به تازگی مخالفان حکومت ایران، «کمپین نامه‌نویسی به موسوی و رهنورد» را راه‌اندازی کرده‌اند. موسوی و رهنورد از بهمن ۱۳۸۹ در حبس خانگی به‌سر می‌برند.

مریم بهرمن خطاب به میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نوشته است:‌ «بی‌شک این روزهای تلخ هم می‌گذرد.»

وی هدف از نوشتن این نامه را «حضور در حرکتی نمادین جهت سپاس از ایستادگی موسوی و رهنورد پس از کودتای شوم و اعتراض به حبس خانگی آن‌ها» اعلام کرده است.

مریم بهرمن چند روز پیش از بازداشت در وبلاگ شخصی‌اش، نامه‌ای به میرحسین موسوی یکی از رهبران مخالفان و همسرش زهرا رهنورد نوشته بود

مخالفان از انتخابات جنجالی ریاست‌جمهوری ایران در ۲۲ خرداد سال ۱۳۸۸ به عنوان «کودتا» نام می‌برند و می‌گویند محمود احمدی‌نژاد با دخالت «نهادهای نظامی و امنیتی» و با «آرای مهندسی‌شده» به عنوان فرد پیروز انتخابات معرفی شده است.

در همین حال روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت گزارش شد محبوبه کرمی از فعالان حقوق زنان و کمپین یک میلیون امضا، احضاریه‌ای برای معرفی خودش به زندان اوین دریافت کرده است.

بنا به گزارش‌ها وی تا سه روز پس از دریافت این احضاریه، برای اجرای حکم سه سال حبس باید به زندان مراجعه کند.

کرمی، پیش‌تر از سوی شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب تهران به چهار سال حبس تعزیری محکوم شده بود اما شعبه ۵۴ تجدید نظر دادگاه انقلاب، این حکم را به سه سال حبس تعزیری کاهش داد.

اتهامات وی «عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فعالیت تبلیغی علیه نظام، اجتماع و تبانی با قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور و نشر اکاذیب» اعلام شده بود.

محبوبه کرمی۱۱ اسفند ٨٨ نیز بازداشت شده بود که پساز ۱٧۰ روز، ٢٧ مردادماه ٨٩ با سپردن وثیقه 500 میلیون تومانی آزاد شد.
 

Share