Share

محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس، بازداشت ۱۲ ادمین‌ کانال‌های تلگرام در هفته آخر اسفندماه را نادرست خواند و گفت بهتر بود که هرگز این اتفاق‌ها نمی‌افتاد.

محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، سه‌شنبه، ۱۵ فروردین‌ماه، محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در رابطه با بازداشت ادمین‌های تلگرام گفت: «شبهه سیاسی بودن درباره این اتفاق برداشته شد، چراکه همه این ادمین‌های کانال‌های تلگرامی و فعالان رسانه‌ای اصلاح‌طلب بوده‌اند.»

عارف گفت: «به هر ترتیب ما در کشورمان هر سال یا دو سال یک بار، یک رویداد مهم سیاسی داریم و این در حالی است که مردم همواره به‌خوبی شرایط کشور، منطقه و اولویت‌های نظام را درک می‌کنند.»

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس از نهادهای امنیتی خواست که به این نگاه مردم توجه کنند و بکوشند همراه مردم حرکت کنند؛ زیرا به گفته او امروز بیش از هر زمان دیگری به آرامش نیاز است.

هفته آخر اسفندماه خبر دستگیری ۱۲ ادمین کانال‌های تلگرامی منتشر شد. ادمین‌های کانال‌های «اصلاح‌طلبان نیوز»، «اصلاحات نیوز»، «مجمع اصلاح‌طلبان» و «حامیان دولت» در میان بازداشت‌شدگان بوده‌اند. ظاهراً اتهام بازداشت‌شدگان «اقدام علیه امنیت ملی» بوده است.

محمدرضا عارف از قوه قضائیه و نهادهای مربوطه خواست تا «به‌سرعت این مسائل را جمع کنند و مشکلات را حل کنند که به فضای مجازی و همچنین اوضاع سیاسی کشور آسیبی نرسد.»

پیش از این محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی نیز از رئیس جمهوری اسلامی و صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه خواسته بود که پاسخگوی این دستگیری‌ها باشند.

علی مطهری، نایب رئیس مجلس نیز از محمود علوی، وزیر اطلاعات خواسته بود که درباره این بازداشت‌ها توضیح دهد و مشخص کند که کدام نهاد نظامی و امنیتی در کار وزارت اطلاعات دخالت می‌کند. علی مطهری وزیر اطلاعات را تهدید کرد که چنانچه پاسخ قانع‌کننده ندهد، نمایندگان اصلاح‌طلب استیضاح او را پیگیری می‌کنند.

محمدرضا عارف پیگیری این امور را وظیفه نمایندگان دانست و گفت بخش مهمی از وظایف نمایندگان بحث نظارت و پیگیری امور است که به‌طور طبیعی انجام خواهد شد.

در نشست علنی امروز، سه‌شنبه ۱۵ فروردین مجلس ایران هم علی مطهری، محمود صادقی، علیرضا رحیمی، مصطفی کواکبیان و غلامرضا حیدری، پنج تن از نمایندگان تهران به وزیر اطلاعات درباره بازداشت‌های اخیر ادمین‌های کانال‌های تلگرامی تذکر دادند و از او توضیح خواستند.

در همین زمینه:

محمود صادقی: هیچکس پاسخگوی بازداشت فعالان رسانه‌ای نیست

Share