Share

محمود احمدی‌نژاد بار دیگر با حضور در یک نشست خبری با دفاع از دولت گفته دوره ریاست جمهوری او بهترین دوره ۷۰ سال اخیر در ایران بوده.

علاوه بر بقایی، اسفندیار رحیم‌مشایی، علی اکبر جوانکر و عبدالرضا شیخ‌الاسلام نیز احمدی‌نژاد را در این برنامه همراهی می‌کردند.

رئیس‌جمهوری پیشین در این نشست که با هدف حمایت از نامزدی حمیدرضا بقایی در انتخابات ریاست‌جمهوری تشکیل شده بود گفت: «من هیچ وقت نگفتم جزو اصولگراها بودم و آنها هم نگفتند که من جزو آنها هستم. سال ۸۴ اصولگرایان دو نامزد دیگر داشتند».

او در ابتدای برنامه پرسش و پاسخ از حمیدرضا بقایی هم خواست تا پشت تریبون بنشیند.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره اختیارات رئیس‌جمهوری به ویژه بر وزارت اطلاعات گفته اختیارات رئیس‌جمهوری با مسئولیت‌ها و تواقعات تناسب ندارد و او نباید نسبت به هر اتفاقی در دوران ریاست‌جمهوری‌اش پاسخگو باشد.

رئیس دولت نهم و دهم درباره حصر میرحسین موسوی و ممنوع‌التصویری میرحسین موسوی پاسخ داد «من راضی به حصر و ممنوعیت برای هیچکس درهیچ‌ کجا نیستم».

او علاوه بر این تأکید کرد: «من به مردم نگفتم خس و خاشاک، به آنهایی گفتم که مردم را در خیابان می‌کشتند».

او در پاسخ به انتقادهایی درباره اینکه در دوران او کشور به عقب بازگشته گفت به لحاظ علمی بیشترین پیشرفت‌ها در دولت او رخ داده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت ادامه داد که «به تمام اتهامات پاسخ خواهم داد. تا ۶ پیام ویدئویی آماده شده است و تا ۱۲ منتشر می‌شود، حتی اگر من زنده نباشم».

او در این کنفرانس تأکید کرد که قصد حضور در انتخابات را ندارد و حمیدرضا بقایی را نامزد اصلح می‌داند.

رئیس‌جمهوری پیشین در این نشست از دولت حسن روحانی به‌شدت انتقاد کرد و گفت آنها به اعتبار نهادهای آماری در کشور آسیب زده‌اند.

او در این نشست با اشاره به اکبر هاشمی رفسنجانی گفت «آن اقایی که مرد، فرمان حمله به ما را صادر کرد».

علاوه بر بقایی، اسفندیار رحیم‌مشایی، علی اکبر جوانکر و عبدالرضا شیخ‌الاسلام نیز احمدی‌نژاد را در این برنامه همراهی می‌کردند.


در همین زمینه:

 حمید رضا بقایی: کهریزک یک فاجعه ملی بود، اما به ما ربطی نداشت

احمدی‌نژاد و بقایی در کنار هم پیام مشترک نوروزی دادند

 

 

Share