Share

پس از همایش جمنا به نقل از رئیسی گفته شد او خود مستقلاً نامزدیش را علنی خواهد کرد. «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» (جمنا) پس از یک روز که از این سخن غیرمنتظره ابراهیم رئیسی میگذرد، به آن واکنش نشان داد.  غلامعلی حداد عادل میگوید: هنوز فرآیند ادامه دارد.

روز پنجشنبه ۱۷ اسفند در دومین مجمع عمومی جمنا صولت مرتضوی، شهردار مشهد به نمایندگی از ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس آمادگی او را برای شرکت در انتخابات به عنوان نامزد جمنا اعلام کرد.

در جریان رأی‌گیری بر سر پنج نامزد نهایی جمنا، رئیسی با کسب بیشترین آراء در بالای لیست قرار گرفت. گفته شد شورای مرکزی جمنا از میان این پنج تن نامزد نهایی را انتخاب خواهد کرد.

ساعاتی بعد خبرگزاری فارس به نقل از «یک منبع آگاه» اعلام کرد که رئیسی سخنگویی برای اعلام نامزدی در همایش امروز جمنا نداشته است. در خبر آمده بود او مستقلاً تصمیم به آمادگی برای شرکت در انتخابات گرفته و خبر آن را خود بدون واسطه اعلام خواهد کرد.

جمنا در باره این خبر سکوت کرد و در رسانه‌های دیگر اصولگرا نیز این خبر انعکاسی نیافت. بعد از ظهر جمعه ۱۸ فروردین خبرگزاری کار ایران (ایلنا) به نقل از حداد عادل، عضو شورای مرکزی جمنا نوشت: «هنوز این مسأله مشخص نیست و این فرآیند ادامه دارد.»

حداد عادل در پاسخ این سوال که شانس رئیسی برای کسب نامزدی نهایی اصولگرایان چقدر است گفته هنوز ارزیابی زود است و باید صبر کرد. او گفته اصولگرایان همچنان تلاش می‌کنند به وحدت برسند.


بیشتر بخوانید:

نامزدهای ائتلاف اصول‌گرایان معرفی شدند – رئیسی راه خودش را جدا کرد

Share