Share

عزت‌الله ضرغامی، رئیس پیشین صدا و سیما  از شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان(جمنا) خواسته ابراهیم رئیسی را از گزینه‌های این جریان برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ کنار بگذارند.

۱۷ فروردین امسال، جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) به ترتیب آرا ابراهیم رئیسی، علیرضا زاکانی، مهرداد بذرپاش، محمد باقر قالیباف و  پرویز فتاح را به عنوان پنج گزینه‌های اصلی خود برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی سال ۹۶ انتخاب کرد. قرار است نامزد نهایی پس از مناظره انتخاباتی از میان این پنج نفر برگزیده شود.

اما اکنون عزت‌الله ضرغامی با اشاره به بیانیه ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس نوشته اظهارات رئیسی در خصوص فاصله‌گذاری با گروه‌های سیاسی به معنای مرزبندی او با ائتلاف نوپای اصولگرایان است.

نوشته ضرغامی در کانال تلگرامی منتسب به او منتشر شده است.

این فرمانده پیشین سپاه خطاب به شورای مرکزی جمنا نوشته « ضمن احترام به اعلام استقلال ایشان و همچنین موضع قبلی‌شان و تمکین نسبت به آن، بر اساس آیین‌نامه‌ی صریح خود که موردپیمان همه اعضا بوده است در این خصوص تصمیم‌گیری نمایید. پیشنهاد می‌کنم به جای ایشان و نفر پنجم اعلامی که با صراحت مورد تکذیب و اعتراض ایشان قرار گرفته، دونفر بعدی یعنی آقایان حاجی بابایی و نیکزاد را جایگزین نمایید.»

ابراهیم رئیسی، یکی از مسئولان کشتار زندانیان سیاسی در تابستان سال ۱۳۶۷ در فهرست نامزدهای «جبهه مردمی نیروهای انقلاب» در صدر قرار دارد، اما پس از اعلام پنج نامزد مورد تأیید این سازوکار انتخاباتی اصول‌گرایان، رئیسی گفت که او مستقلاً راه خودش را ادامه می‌دهد.

او در نهایت یکشنبه ۲۰ فروردین بدون هماهنگی با ائتلاف اصولگرایان اعلام کرد برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو ثبت‌نام می‌کند.


بیشتر بخوانید، در صفحه ویژه انتخابات

Share