Share

روز ۲۰ فروردین ابراهیم رئیسی، بدون اشاره به رابطه خود با «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» (جمنا)، از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی‌اش اعلام کرد نامزد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری است. جمنا طی بیانیه‌ای این اقدام رئیسی را «مطابق با اساسنامه» این تشکل سیاسی اصولگرا خواند و افزود این امر پس از مشورت با هیات رئیسه جمنا صورت گرفته است.

همایش جمنا روز ۱۷ فروردین ۵ تن را بعنوان نامزدان انتخاباتی انتخاب کرد. رئیسی با بالاترین رای در راس لیست جمنا قرار گرفت. اما او که در ابتدای همایش از طریق نماینده خود شهردار مشهد نامزدی در انتخابات را پذیرفته بود، پس از پایان اجلاس از طریق دفتر خود اعلام کرد مستقلا تصمیم به شرکت در انتخابات گرفته و نامزدیش را خود بی‌واسطه با طرفدارانش در میان خواهد گذاشت.

اعلام خبر نامزدی زئیسی از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی او اعتراضاتی را در جمنا برانگیخت. از جمله عزت‌الله ضرغامی این اقدام رئیسی را فاصله‌گذاری با گروه‌های سیاسی و مرزبندی او با جمنا ائتلاف اصولگرایان خواند. او از شورای مرکزی جمنا خواست نام رئیسی را از لیست جمنا حذف و به جای او نامزد دیگری را در لیست قرار دهد.

اطلاعیه روابط عمومی جمنا اما حاکی است که اطلاعیه رییسی با اطلاع و مشورت هیئت رییسه جمنا صادر شده و «ایشان نیز هم پایبندی خود به ضوابط جبهه و هم آمادگی برای کمک به آن را اعلام نموده اند.»

ثبت نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری فردا سه‌شنبه ۲۲ فروردین آغاز می‌شود.

صفحه ویژه انتخابات ۱۳۹۶


Share