Share

ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری که از امروز (۲۲ فروردین) آغاز شده تا ۲۶ فروردین ادامه دارد.

مهدی خزعلی برای ثبت‌نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور رفت

مهدی خزعلی برای ثبت‌نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور رفت

اخبار اعلام شده حاکی است تعداد ثبت‌نام کنندگان تا ساعت ۴ بعدازظهر از ۱۰۰ تن گذشته است.

  • از جمله ثبت‌نام کنندگان شعله حاج میرفتاحی تبریزی، دارنده دکترای حقوق قضایی از ایتالیاست. شورای نگهبان تاکنون صلاحیت هیچ زنی را تائید نکرده است. وزیر کشور امروز گفت «رجل سیاسی» شامل زنان نمی‌شود. تفسیر این عبارت را خامنه‌ای به شورای نگهبان واگذار کرده است. این شورا قرار است تا پیش از تعیین صلاحیت‌ها تفسیر خود را ارائه دهد.
  • حمیدرضا حاجی بابایی عضو شورای مرکزی جمنا در رابطه با ثبت‌نام چند تن از اصولگرایان از جمله مصطفی میرسلیم گفت: «فکر می‌کنم همه دارند به صورت هماهنگ عمل می‌کنند». او اما افزود جمنا در نظر دارد که در نهایت به یک کاندیدای واحد برسد.
  • مهدی خزعلی از فعالان سیاسی مخالف با سیاست‌های حکومت برای شرکت در انتخابات ثبت‌نام کرد. رسانه‌های اصولگرا نوشتند: «او در نشست خبری خود به طور همزمان به حسن روحانی و سید ابراهیم رئیسی توهین کرد.» او فرزند ابوالقاسم خزعلی از روحانیون بنیانگذار حکومت اسلامی است. مهدی خزعلی به دلیل نظرات و فعالیت‌های سیاسی خود به ۱۰ سال زندان محکوم شد و مدتی را در زندان بسر برد.
  • «تسنیم» از ثبت‌نام قاسم شعله‌سعدی اصلاح‌طلب و نماینده پیشین مجلس خبر داد.
  • محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت آغاز ثبت‌نام در انتخابات، طی پیامی خطاب به نامزدهای اصولگرا از آنان خواست در پروسه انتخابات به نفع «نامزد مقبول‌تر» کناره‌گیری کنند. این خبر را «تابناک» اعلام کرد. جمنا جبهه‌ای که برای وحدت بخشیدن به اصولگرایان حول یک نامزد واحد ایجاد شده قرار است از میان ۵ نامزد فعلی یکی را انتخاب کند. اغلب اصولگرایان »ابراهیم رئیسی» را آن فردی می‌دانند که می‌تواند نامزد واحد اصولگرایان باشد.
قاسم شعله‌سعدی در هنگام ثبت‌نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

قاسم شعله‌سعدی در هنگام ثبت‌نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایلنا) در پایان وقت اداری امروز تعداد ثبت‌نام شدگان را بیش از ۱۰۰ تن اعلام کرد که نسبت به دوره ریاست جمهوری سال ۹۲ افزایش نشان می‌دهد. تعداد دقیق ثبت‌نام کنندگان توسط وزارت کشور اعلام خواهد شد.

وهاب عزیزی دبیرکل «جمعیت مردمی جهادگران ایران اسلامی» و علیرضا متانی دبیرکل «حزب دفاع از ایثارگران» هر دو اصولگرا از افراد شناخته‌شده‌ای هستند که امروز ثبت نام کرده‌اند.


صفحه ویژه انتخابات ۱۳۹۶

Share