Share

چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب که برای پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران کاندیدا شده بودند، تأیید شدند.

از میان چهره‌های اصلاح‌طلب تأیید صلاحیت شده می‌توان به محسن هاشمی، مرتضی الویری، احمد مسجدجامعی، سیدحسن الحسینی، یاشار سلطانی، احمد حکیمی‌پور، علی صوفی، شهربانو امانی، مجید فراهانی، زهرا صدراعظم نوری، محمد حقانی و فاطمه راکعی اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور در آمار نهایی ۲۸۷ هزار و ۴۲۵ نفر در طی یک هفته در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کرده‌اند.

داوطلبان شرکت‌کننده در پنجمین انتخابات شورای شهر تهران سه هزار نفر هستند که شامل ۵۲۳ زن و دو هزار ۴۷۷ مرد هستند.

علی‌اصغر احمدی، رئیس ستاد انتخابات کشور گفته است که از ابتدای ثبت نام تا ساعت ۲۴ یکشنبه، ششم فروردین ماه، از تعداد کل کاندیداها، ۱۷هزار و ۸۵۵ زن ثبت نام کرده‌اند که ۶،۳ درصد از تعداد کل ثبت نام کنندگان را تشکیل می‌دهند.

در دوره گذشته انتخابات شورای شهر و روستا که در سال ۱۳۹۲ برگزار شد، سهم زنان در نامزدی شورای شهر تنها چهار درصد بوده است. در این دوره تعداد کل داوطلبان زن برای شوراهای روستا ۱۱ هزار و ۱۴۲ است.

بر اساس اخبار غیررسمی، ظاهراً در شهرستان‌ها حضور زنان برای تصدی پست شورای شهر چشمگیر‌تر بوده است چنان‌که گزارش شده بود در استان سیستان و بلوچستان بیش از ۱۷۷ زن برای انتخابات شورای شهر و روستا ثبت‌نام کرده‌اند.

انتخابات شورای شهر همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت برگزار می‌شود.

در همین زمینه:

انتخابات شورای شهر: ۲۰۹ نامزد زن در رقابت با ۱۰۷۸ مرد در تهران

Share