Share

گروهی از اهالی باغ‌صالح ورامین به مدت یک ساعت مسیر حرکت قطار تهران – مشهد را مسدود و دو قطار را متوقف کردند. دلیل اعتراض آنها: پنج ماه است که تنها راه رفت‌و‌آمد مردم «باغ صالح» ورامین به آن سوی ریل راه‌آهن مسدود شده. به گفته نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی تاکنون  ۳۵ نفر جانشان را از دست شده‌اند.

پس از آن  که فرماندار در جمع معترضان حاضر شد و وعده داد مدیرکل راه‌آهن تهران برای حل مشکل آنان به ورامین خواهد آمد اهالی باغ‌صالح به تجمع اعتراضی خود پایان داده و مسیر قطار را آزاد کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اعتراض مردم چند ماه پیش زمانی آغاز شد که پروژه تعریض ساخت زیرگذر باغ‌صالح نیمه‌تمام ماند و در نتیجه راه عبور و مرور مردم مسدود شد. تعریض این زیرگذر از زیرساخت‌های پروژه قطار شهری تهران‌گرمسار است و ۵ ماه است نیمه‌کار ماندن آن سبب شده مسیر تردد مردم مسدود بماند.

علی حیدریان شهردار ورامین گفته است این پروژه ارتباطی به شهرداری ندارد و از طریق راه‌آهن باید پیگیری شود؛ چرا که مجری پروژه راه‌آهن است و شرکت سیمین سپاهان هم پیمانکار پروژه است که باید فرمانداری پیگیر کار باشد.

«کسی حرف مردم را نمی شنود»

حسین نقوی حسینی، نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی حق را به مردم داد او به خبرگزاری مهر گفته است:

«توقف و کندی اجرای پروژه تعریض جاده ورامین به آبباریک در دولت یازدهم تاکنون جان ۲۰ نفر را در این منطقه گرفته و توقف و کندی اجرای پروژه تعریض جاده ورامین به جواد آباد در دولت یازدهم نیز تاکنون ۱۵ نفر قربانی گرفته است.»

به نوشته مهر، «باغ صالح» یکی از محلات شهر ورامین و بالای خط ریل راه آهن این شهر است و تنها راه رفت و آمد این مردم هم زیر گذری است که بین خیابان رسالت و باغ صالح ساخته شده است.

نماینده ورامین ضمن انتقاد از نیمه‌کاره ماندن این پروژه و طرح‌های دیگر در منطقه می گوید مگر ساختن یک زیرگذر چقدر وقت لازم دارد.

حسین نقوی حسینی، نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی گفته است:

«در حال حاضر بیش از ۵ ماه است که مسیر را تخریب کردند که آن را دو بانده کنند اما همان یک باند را هم از بین بردند و اکنون مردم باید از آسمان پرواز کرده و به این طرف ریل راه آهن بیایند.»

نقوی می گوید بارها این مساله را مطرح کرده ولی کسی پاسخگو نیست. کسی صدای مردم را نمی‌شنود. «مردم ورامین حق داشتند راه قطار را بستند.»

Share