Share

محمود احمدی‌نژاد در گردهمایی افراد ایل بختیاری گفته است باید دست به دست هم داد و افرادی که خود را به ملت تحمیل کرده‌اند کنار زد.

حمید رضا بقایی در جمع زنان بختیاری

به گزارش «دولت بهار» در همایش ایل بختیاری، حمید رضا بقایی و اسفندیار رحیم‌مشایی نیز حضور داشتند.

به نوشته دولت بهار، محمود احمدی‌نژاد در پایان گردهمایی «جمعی از سران و نخبگان، سادات و عشایر ایل بزرگ بختیاری» با بقایی و مشایی، در مراسم حضور یافته و تاکید کرده او، مشایی و بقایی «نوکر ملت» هستند و اگر تمام دنیا هم جمع شوند نمی‌توانند این افتخار را از آنان سلب کنند.

احمدی‌نژاد خطاب به عشایری که گفته می‌شود برای شرکت در این همایش و دیدار با او، بقایی و رحیم‌مشایی به تهران آمده بودند، گفته است:

«برای ساختن ایران، همه اقشار و اقوام مختلف مردم باید دست به دست هم بدهیم و متحد کار و تلاش و حرکت کنیم تا از یک طرف خودخواهی‌ها و زورگویی ها، اضافه خواهی‌ها و آنهایی را که می خواهند خود را به ملت تحمیل کنند کنار بزنیم و هم از طرف دیگر ایران عزیز را بسازیم، شایسته ملت ایران و قوم بختیاری، شایسته قوم قشقایی و آذری، کرد، لر، ترکمن، شایسته ملت ایران بسازیم همه باهم.»

بقایی نیز طی سخنانی در این همایش از مبارزات بختیاری‌ها تمجید کرده است:

«بختیاری‌ها بیش از ۳۰۰۰ سال در ایران عمق و ریشه دارند. آریایی‌های عزیز، زاگرس نشینان بزرگ. من افتخار میکنم که خودم هم در خطه زاگرس بزرگ شده ام. افتخار میکنم در نسل و ریشه‌ام بختیاری بوده است. آن روزی که ایران مشروطه داشت، آن روزی که ایران اولین کشوری بود که در منطقه مردم سالاری داشت، مشروطه داشت، آمدند مجلس را به توپ بستند، مستبد حاکم شد، ایل بختیاری آمد و دوباره مشروطه را در ایران احیا کرد.»

Share