Share

ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی بعد از ظهر روز جمعه ۲۵ فروردین با حضور در وزارت کشور برای نامزدی ریاستجمهوری ثبت نام کرد. او گفت تا این اواخر از پذیرفتن نامزدی انتخابات امتناع داشته اما درپی درخواستهای متعدد از سوی «مردم، علما و فقها و گروه‌ها»، «حجت» بر او تمام شده و تصمیم به شرکت در انتخابات گرفته است.

هنگام ورود رئیسی به وزارت کشور اطرافیانش شعار می‌دادند: صل‌علی محمد بوی بهشتی آمد

رئیسی بدون این که به سایر نامزدان انتخاباتی یا دولت  روحانی اشاره کند گفتآنچه انجام شده کافی نیست. به گفته او بیکاری از بزرگترین مشکلات کشور است.

او گفت فراجناحی است و توانایی لازم برای ریاست جمهوری ایران را دارد:

«با توجه به توانمندی که بحمدلله وجود دارد و با توجه به ادوار مختلف مدیریتی که دارم به ویژه در حوزه نظارتی داشتم، به نظرم می‌توان همه  نیروهایی که دل در گرو انقلاب دارند وضعیت فعلی حتما می‌تواند به نفع کسانی که مشکل و گره دارند تغییر کند.»

ابراهیم رئیسی، ریاست فعلی آستان قدس رضوی و از قاضیان کمیته مرگ در جریان اعدام زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ در بیانیه‌ای در ۲۰ فروردین بدون هماهنگی با «جمنا» ورود رسمی خود به انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد.

 جلسه شورای مرکزی جبهه مردمی یا «جمنا»، پنجشنبه ۲۴ فروردین برگزار شد. هدف از برگزاری این اجلاس این بود که درباره نحوه حضور نامزدهای اصول‌گرا در کنار ابراهیم رئیسی تصمیم‌گیری شود، اما شرکت‌کنندگان نتوانستند در این زمینه به توافق برسند: هیچیک از نامزدهای تشکل اصول‌گرایان حاضر نیست به نفع ابراهیم رئیسی از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کند.

بیشتر بخوانید:

ذوالنور: نامزدهای اصولگرا به نفع رئیسی کناره‌گیری کنند

Share