Share

بعد از ظهر امروز جمعه ۲۵ اسفند تجمعی در مجموعه فرهنگی «شهدای انقلاب اسلامی» برای دعوت از محمد باقر قالیباف شهردار تهران برای شرکت در انتخابات ریاستجمهوری برگزار شد. نامهای نیز از سوی «جامعه مداحان تهران» خطاب به قالیباف منتشر شد. هر دو دعوت از قالیباف خواسته شده بعنوان «یک مدیر جهادی» در این برهه حساس پا به میدان بگذارد و ریاستجمهوری را در دست بگیرد.

محمد باقر قالیباف

همایش مجموعه فرهنگی «شهدای انقلاب اسلامی» به نوشته خبرگزاری صدا و سیما با حضور «جمعی از مردم، خانواده‌های شهدا، جانبازان و جوانان» برگزار شده است. در این همایش «حجت الاسلام قاسمیان» عضو هیات امنای آستان قدس رضوی در بنیاد برکت سخنرانی کرده و گفته است « بزرگان نظام» از او خواستهاند از قایباف برای شرکت در انتخابات ثبت نام کند. او افزوده است: «آقای قالیباف باید بیاید تا کشتی به گل نشسته مملکت را حرکت بدهد.» 

حاضران در این همایش از جمله شعار میدادند: «قالیباف جهادی، تکلیفه که بیایی» و «ایران مدیر جهادی می خواهد نه اشرافی». بیانیهای نیز از سوی حاضران در دعوت از قالیباف قرائت شده است.

«جامعه مداحان تهران» در بیانیه جداگانهای با تاکید بر سابقه قالیباف در دوران جنگ، نیروی انتظامی و شهرداری تهران نتیجه گرفته است او مینواند در این برهه به عنوان «یک مدیر جهادی»  نقش موثری ایفا کند.

قالیباف اخیرا انتقادات تندی نسبت به دولت فعلی مطرح کرده است. تازهترین اظهار نظر او در روزنامه رسالت امروز منتشر شده. او در جمع دانشجویان از جمله گفته است: « امروز نه تنها انبوهی از طبقه محروم جامعه دنبال کار می‌گردند بلکه اصلی‌ترین دغدغه عمده بسیاری از قشر متوسط نیز اشتغال فرزندان‌شان شده است. وقتی کسی بی‌هیچ مبنا و فقط برای کسب رأی وعده ۱۰۰ روزه می‌دهد مشخص است که درکی از مدیریت اجرایی کشور ندارد و مجبور می شود به بی‌صداقتی روی بیاورد»

قالیباف افزوده: «حتی بعد از ۴ سال نیز هنوز رئیس جمهور در آستانه انتخابات به صدور بخشنامه و نامه‌نگاری و رسانه‌ای کردن آن روی آورده است؛ با «مدیریت بخشنامه‌ای» که نمی‌شود با سونامی بیکاری مقابله کرد.هزینه‌های بازگشت انحرافیون به بازی سیاست نتیجه ناکارآمدی دولت حرف است.»

محمد باقر قالیباف در کنار ابراهیم رئیسی و سه تن دیگر یکی از ۵ نامزد جمنا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری است. اصولگرایان امیدوارند ۴ تن از نامزدان به نفع رئیس کنار بکشند تا جریان اصولگرا با یک نامزد در انتخابات شرکت کند.

 

Share