Share

محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی تاکنون دو بار از تخلف‌های مالی و فساد قوه قضائیه پرده برداشته است. صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه اما به جای آنکه در مقام پاسخگویی برآید، یک بار دیگر این ادعا را در میان آورده که قوه قضائیه مورد هجوم «دشمنان» نظام قرار گرفته و عده‌ای هم در داخل ایران با «دشمنان» همنوا شده‌اند.

صادق آملی لاریجانی، رییس قوه قضائیه

به گزارش خبرگزاری میزان، صادق لاریجانی در نشستی که دوشنبه ۲۸ فروردین با مسئولان قوه قضائیه برگزار کرد، درباره اتهام ریخت و پاش‌های مالی و پرداخت پاداش‌های بی‌حساب و کتاب به کارمندانش گفت:

«قوه قضاییه به شدت با هجمه‌های دشمن و متأسفانه برخی افراد در داخل مواجه است. ما اما از [همین جا] می‌فهمیم که مسیر را درست طی کرده و در برخورد با مفاسد کار خود را درست انجام داده‌ایم، منتها آنچه باعث تاسف است، همنوایی بلکه هماهنگی بعضی افراد در داخل با این قبیل حملات دشمن است.»

محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی که به خاطر افشاگری درباره ۶۳ حساب‌ شخصی رئیس قوه قضائیه تحت تعقیب قضایی قرار گرفته، هفته گذشته اعلام کرد که در قوه قضائیه پرداخت‌های مازاد و خلاف قانون نیز صورت گرفته است.

به گفته این نماینده مجلس، قوه قضائیه ۲۸۵ میلیارد تومان مازاد بر حق قانونی به عنوان پاداش و پرداخت‌های حقوق‌های ویژه و فوق‌العاده» به پرسنل خود پرداخت کرده است.

غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی هم بدون آنکه مستقیماً به قوه قضائیه اشاره کند، گفته بود بر اساس گزارش دیوان محاسبات، در یک دستگاه مسئول مبارزه با «حقوق‌های نجومی»، ۲۵۰ میلیارد تومان حقوق «مازاد بر قانون» پرداخت شده است.

علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی هم اعلام کرده بود که موضوع «حقوق‌های نجومی» فقط محدود به دولت نیست و در برخی از نهادهایی که زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی قرار دارند به مدیران حقوق بالا پرداخت می‌شده است.

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه اما به جای آنکه در برابر پرداخت غیر قانونی ۲۵۰ میلیارد تومان به کارکنانش پاسخگو باشد، در نشست یاد شده ادعا کرد که به این دلیل که قوه قضائیه راه دشمنان را سد کرده، مورد تهاجم قرار گرفته است:

«اگر قوه قضاییه اینچنین همانند سدی مقابل نفوذ دشمن نمی‌ایستاد یا دست چپاولگران و رانت‌خواران را از بیت‌المال قطع نمی‌کرد، اینقدر آماج حملات قرار نمی‌گرفت.»

صادق لاریجانی در نشست با مسئولان قوه قضائیه وعده داد که به زودی فریبکاری‌ها آشکار و ادعاها و تهمت‌های نادرست برملا می‌شود.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه پیش از این پیش‌بینی کرده بود که بعد از انتخابات ریاست جمهوری پرونده فساد در قوه قضائیه به بایگانی سپرده می‌شود:

«از مدتی پیش، فشار مضاعفی علیه قوه قضائیه بوده و تا انتخابات ادامه می‌دهند.»

بیشتر بخوانید:

پاسخ اژه‌ای به روحانی: انتخابات که پیش می‌آید شفاف‌نمایی می‌کنند

Share