Share

تلویزیون جمهوری اسلامی در اقدامی جانبدار نامه ابراهیم رئیسی، کاندیدای اصولگرای انتخابات ریاست جمهوری در اعتراض به پخش «برنامه‌های جاری رئیس‌جمهور» از صدا و سیما را منتشر کرد.

ابراهیم رئیسی، کاندیدای اصولگرای انتخابات ریاست جمهوری

ابراهیم رئیسی، کاندیدای اصولگرای انتخابات ریاست جمهوری

به‌گزارش روزنامه شرق، سه‌شنبه شب ۲۹ فروردین بخش خبر ساعت ٢٠ شبکه خبر ابتدا متن دو نامه اعتراضی ابراهیم رئیسی را پخش کرد و بعد سخنان حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران را. بدین ترتیب اولویت این رسانه پخش نامه‌های رئیسی بود.

ابراهیم رئیسی طی نامه‌هایی به روحانی و رئیس صدا و سیما خواسته بود که امکانات مساوی در اختیار نامزدها قرار بگیرد و این‌گونه نباشد که استفاده رئیس‌جمهور از صدا و سیما باعث شود «شائبه نمایش‌های تبلیغاتی» در «رسانه ملی» ایجاد شود.

رئیسی از روحانی خواسته بود «امور اخلاقی» را رعایت کند و ترتیبی دهد تا: «صحنه انتخابات ریاست‌جمهوری، رقابت برای خدمت به مردم باشد.»

در نامه به علی‌عسکری رئیس سازمان صدا و سیما، به‌صراحت از او خواسته شده بود تا «خود را به رعایت عدالت تبلیغاتی ملزم بداند» و از پخش «برنامه‌های جاری رئیس‌جمهور محترم» خودداری کند.

با انتشار نامه رئیسی از تلویزیون، صدا و سیما برای نخستین بار متن یک بیانیه یا نامه‌ را در انتقاد از خود منتشر کرد.

ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی به‌عنوان نامزد ریاست‌ جمهوری در انتخابات ثبت نام کرده است. صدا و سیمای جمهوری اسلامی پیش از این ثبت نام رئیسی را هم به‌شکل زنده پخش کرده بود.

مدافعان حسن روحانی صدا و سیما را متهم می‌کنند که در انتخابات پیش رو به شیوه دوره‌های گذشته انتخابات، در گزارش‌دهی خود بی‌طرف نیست و جناحی عمل می‌کند.

بیشتر بخوانید:

رئیسی: آمده‌ام چون کرامت مردم دچار آسیب شده

Share