Share

در جلسه‌ای که وزارت کشور با قوه قضائیه و صدا و سیمای جمهوری اسلامی و شورای نگهبان برگزار کرده، تصمیم گرفته شد که مناظره‌های انتخاباتی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران از قبل ضبط و پس از بررسی و احیاناً حذف و تحریف و سانسور پخش شود. نامزدهایی که صلاحیتشان را شورای نگهبان تأیید کرده، یک‌صدا اعتراض کردند. اکنون کمیسیون نظارت بر تبلیغات می‌خواهد در مصوبه یاد شده تجدید نظر کند.

مناظره‌های انتخاباتی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی

احسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است:

«نظر به اینکه کلیه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری که در آخرین دقایق شب ۳۱ فروردین تایید صلاحیت آنها از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام شد، خواهان پخش زنده مناظرات انتخاباتی هستند، مصوبه مذکور مجدداْ در کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.»

طرفداران دولت در ستاد انتخابات در اقلیت‌اند. با این‌حال طرفداران اصول‌گرایان ادعا کرده بودند که دولت از واهمه مناظره زنده با ابراهیم رئیسی، نماینده جمنا – تشکل اصول‌گرایان – با برگزاری مناظره‌های انتخاباتی به طور زنده مخالفت کرده است.

حمید ابوطالبی، معاون سیاسی رئیس جمهور هشدار داده بود که با صدور مصوبه پخش غیر زنده مناظره‌های انتخاباتی عده‌ای« قصد دارند برخی مطالب را سانسور کنند.»

بیشتر بخوانید:

اعتراض به منع پخش زنده مناظره‌های تلویزیونی: مردم محرم نیستند؟

صفحه ویژه انتخابات ۱۳۹۶
Share