Share

چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در مشهد و تبریز رد صلاحیت شدند.

محمدرضا حیدری، رئیس شورای اصلاح‌طلبان استان خراسان رضوی

محمدرضا حیدری، رئیس شورای اصلاح‌طلبان استان خراسان رضوی شنبه دوم اردیبهشت‌ماه به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت که میزان رد صلاحیت نمایندگان اصلاح‌طلب مشهد برای شرکت در انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا حتی از ردصلاحیت رخ‌داده در انتخابات دهمین دوره مجلس در ۱۳۹۴ گسترده‌تر بوده‌است.

مشهد اکنون به یکی از پایگاه‌های اصول‌گرایان بدل شده‌است. ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس از این شهر نامزد اصلی اصول‌گرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری محسوب می‌شود و پدر همسر او، احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد از روحانیون تندرویی است که توانست از برگزاری کنسرت‌های موسیقی در خراسان رضوی جلوگیری کند.

محمدباقر قالیباف، دیگر نامزد شاخص اصول‌گرایان و شهردار کنونی تهران نیز از مشهد می‌آید.

حیدری، رئیس شورای اصلاح‌طلبان خراسان رضوی با انتقاد شدید از ردصلاحیت‌ها گفته که «اکثر ردصلاحیت شدگان افرادی هستند که عمر و جوانی خود را در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و مدیریت‌های اجرایی سپری کردند.»

حیدری شورای نگهبان را متهم کرد که به دلیل وابستگی جناحی به جناح رقیب (یعنی اصول‌گرایان) دست به رد صلاحیت اصلاح‌طلبان زده‌است.

او گفت که مردم مشهد «پاسخ این رفتار را در ۲۹ اردیبهشت‌ماه و در پای صندوق‌های رأی خواهند داد».

ردصلاحیت‌ها در تبریز

اما مشهد تنها شهر بزرگی نبوده‌است که چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان در آن رد صلاحیت شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، «تعداد موثری» از اصلاح‌طلبان شاخص از سوی هیأت نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهرستان تبریز رد شده‌اند. این افراد پیشتر از سوی هیأت اجرایی انتخابات تأیید صلاحیت شده‌بودند.

به گزارش ایلنا، شکور اکبرنژاد (نماینده اسبق مجلس)، غلامحسین مسعودی ریحان (نماینده اسبق مجلس)، محمد پورحسن (حزب اتحاد ملت ایران اسلامی)، اکرم خیرخواه (فعال حوزه زنان و دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش)، بهزاد فرزام‌فر و فردین الهیاری (حزب ندای ایرانیان)، هانیه عزیزی (مجمع زنان اصلاح‌طلب) و برخی دیگر از جمله این ردصلاحیت‌شدگان هستند.

بیشتر بخوانید، در صفحه ویژه انتخابات

در همین زمینه

هفت عضو فعلی شورای شهر تهران رد صلاحیت شدند

Share