Share

عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت خاتمی و عضو فعلی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت که لیست اصلاح‌طلبان برای شورای شهر تا پانزدهم اردیبهشت ماه منتشر می‌شود. او افزود این بار نیز تلاشمان این است که با یک لیست واحد در انتخابات حضور پیدا کنیم.

عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور در دولت سید محمد خاتمی

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موسوی لاری در سمینار آموزشی و توجیهی مدیران و عوامل اجرایی ستادهای انتخاباتی ائتلاف اصلاح‌طلبان شهر تهران گفت «از سال ۸۸ تا ۹۲ کشور و جریان اصلاحات در شرایط خاصی قرار گرفت. سال ۹۲ اما نقطه عطفی برای تغییر مسیر بود. سال ۹۴ هم مجددا در راستای این تغییر مسیر گام موثری برداشته شد. از همان سال نگاه همه دوستان ما به انتخابات سال ۹۶ بود که گامی بلندتر و مطمئن تر برداشته شود.»

او همچنین گفت: «تلقی ما این است که رقبای ما از برگزاری انتخابات پرشور واهمه دارند. از مجموعه عواملی که در اختیار جریان رقیب است متوجه می شویم که آن‌ها انگیزه‌ای برای پرشور شدن انتخابات ندارند. یکی دیگر از تلقی‌ آن‌ها برای کم شور بودن انتخابات این است که اگر رقابت ها به دور دوم برسد آن‌ها فرصت بیشتری برای مدیریت فضای انتخاباتی خواهند داشت.»

موسوی لاری همچنین در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری گفت: «ما به عنوان جریان اصلاح‌طلب با درنظر گرفتن همه انتقاداتی که به دولت وارد است در شورای عالی سیاست‌گذاری تصمیم گرفته‌ایم تا حسن روحانی کاندیدای ما باشد. نه پشیمان هستیم و نه هراس داریم. همه احزاب و گروه‌ها بر این تصمیم هستند، البته این امر به معنای چک سفید امضا برای روحانی نیست. حتما صحبت‌هایی داریم و حتما می‌خواهیم تا در آینده برخی خط و مشی‌های دولت تغییر کند اما الان با تمام توان خود از روحانی حمایت می‌کنیم.»

در ادامه عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره انتخابات شورای شهر و روستا گفت:‌ «قطعا بر سر آن چه که در شهر تهران اتفاق افتاده است اختلاف نظر وجود دارد، اما روی یک مسئله اتفاق نظر داریم و آن این است که اینطور مدیریت در شأن شهر تهران نیست.»

به گفته موسوی لاری «تهران یک نمونه است و حتما در شهرهای بزرگ هم وضعیت چنین است.» او همچنین گفت: «نگاهی که در تهران حاکم شده مثل تراکم فروشی و فضافروشی در کلان شهرهای دیگر نیز اتفاق افتاده است از همین روست که تاکید داریم به نیروهای تازه و با تخصص نیازمند هستیم.»

او گفت: «تاکنون حدود ۸۰۰ نفر برای حضوردر لیست شورای اصلاح‌طلبان تهران داوطلب شده‌اند که ما از بین آن‌ها باید به یک لیست ۲۱ نفره برسیم.» به گفته موسوی لاری همه متخصصان در این لیست حضور دارند.

به گفته موسوی لاری «در انتخابات پیشین عده‌ای عضو لیست اصلاح‌طلبان شدند که رفتارشان قابل نقد است، اما در آن زمان ما می‌خواستیم یک لیست واحد را به همه معرفی کنیم و از آن هم دفاع کردیم. در انتخابات پیش رو نیز تلاشمان این است که همانند گذشته انتخابات با یک لیست واحد در انتخابات حضور پیدا کنیم.»

عبدالواحد موسوی لاری در پایان گفت که لیست اصلاح‌طلبان برای شورای شهر تا پانزدهم اردیبهشت منتشر می‌شود.

پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت امسال برگزار می‌شود.

در همین زمینه:

سازوکار انتخاب لیست نهایی اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر تهران اعلام شد

صفحه ویژه انتخابات ۱۳۹۶
Share