Share

زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج با شنیدن خبر درگذشت هاله سحابی مورد ضرب‌وشتم مأموران قرار گرفتند.

به گزارش تارنماهای میزان و جرس، خانواده‌های زندانیان سیاسی رجایی‌شهر کرج از «فضای امنیتی و برخورد خشن و زشت» با خود و اعضای زندانی خانواده خود، در جریان ملاقات امروز خبر دادند.

بنا به این گزارش‌ها، زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج به‌هنگام ملاقات با خانواده‌های خود مورد «توهین، هتاکی و ضرب‌وشتم» مأموران قرار گرفتند.

این اقدام در پی آن صورت گرفت که زندانیان از اخبار مربوط به حمله مأموران امنیتی به مراسم تشییع پیکر عزت‌الله سحابی و درگذشت هاله سحابی در این مراسم، آگاه و متأثر شده و «ابراز خشم» کرده‌اند.

مسعود باستانی، روزنامه‌نگار زندانی، از سوی مأموران زندان در برابر چشمان همسر و مادرش مورد ضرب‌وشتم قرار گرفت

در جریان ملاقات امروز زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر، مسعود باستانی، روزنامه‌نگار زندانی، از سوی مأموران زندان در برابر چشمان همسر و مادرش مورد ضرب‌وشتم قرار گرفت.

مسعود باستانی در ۱۴ تیرماه ۱۳۸۸ در جریان وقایع پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در ایران دستگیر شد.

وی نزدیک به دو سال است که بدون یک روز مرخصی در زندان به‌سر می‌برد و دادگاه او را به شش سال زندان و پرداخت ۳۶ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کرده است.

مسعود باستانی به بیماری‌های مختلفی از جمله بیماری‌های گوارشی و مشکل فک و دهان، روبه‌رو است.
هاله سحابی صبح روز چهارشنبه ۱۱ خرداد و در مراسم خاک‌سپاری پدرش عزت‌الله سحابی، پس از درگیری با نیروهای «لباس شخصی» درگذشت.

 

منابع دولتی ایران علت مرگ خانم سحابی را «ایست قلبی» اعلام کرده‌اند اما برخی از بستگان وی می‌گویند مرگ هاله سحابی بر اثر «ضرب و شتم» نیروهای امنیتی بوده است.
 

Share