Share

با ردصلاحیت بیش از چهارهزار داوطلب شرکت در انتخابات شوراهای شهر و روستای ایران، شمار افراد ردصلاحیت‌شده از ۱۴ هزارتن عبور کرد.

شورای شهر تهران

علی اصغر احمدی، رئیس ستاد انتخابات ایران شنبه ۱۶ اردیبهشت گفت که حدود چهارهزار و ۵۰۰ تن در هیأت‌های نظارت برای شرکت در انتخابات شوراها ردصلاحیت شده‌اند.

پیش از این ۱۰ هزار داوطلب دیگر نیز در هیأت‌های اجرایی رد صلاحیت شده‌بودند. بدین‌ترتیب، بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ داوطلب شرکت در انتخابات شورها ردصلاحیت شدند.

پیشتر فرهاد تجری، سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات گفته بود که «تأییدصلاحیت برخی افراد با سابقه فتنه و کیفری تعجب‌آور است». او گفته بود هیأت مرکزی نمی‌گذارد «افراد با سابقه فتنه و فساد» وارد انتخابات شوند.

احمدی گفت که در مجموع ۲۹۰ هزارتن برای شرکت در انتخابات شوراها ثبت‌نام کرده‌بودند.

علیرضا رحیمی، رئیس هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان تهران نیز شنبه ۱۶ اردیبهشت گفت فشارها برای تأیید صلاحیت هفت عضو ردصلاحیت‌شده شورای فعلی شهر تهران افزایش یافته.

او گفت که این هیأت علی‌رغم تمام «فشارهای سیاسی و لابی‌گری‌ها مر قانون را انجام داده‌است.»

در اوایل اردیبهشت‌ماه بر اساس فهرست اعلام‌شده از سوی وزارت کشور، حسین رضازاده، عباس جدیدی و علیرضا دبیر از قهرمانان ورزشی و حبیب کاشانی، مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس و فرمانده سابق نیروهای بسیج غرب تهران که نماینده فعلی شورا هستند، رد صلاحیت شدند. عبدالحسین مختاباد، خواننده موسیقی سنتی نیز نتوانست بار دیگر برای شرکت در انتخابات شوراها کسب صلاحیت کند. همچنین مرتضی طلایی، از فرماندهان سابق نیروی انتظامی و الهه راستگو، نماینده اخراجی از حزب کار نیز احراز صلاحیت نشدند.

انتخابات شواراها همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت برگزار خواهد شد

بیشتر بخوانید، در صفحه ویژه انتخابات

در همین زمینه

Share