Share

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی و آیت‌الله ابراهیم امینی دو مدرس حوزه علمیه قم اعلام کردند که در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو از کاندیدایی حمایت نمی‌کنند.

ابراهیم رئیسی، یکی از کاندیداهای نیروهای اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم

ابراهیم رئیسی، یکی از کاندیداهای نیروهای اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم

جوادی آملی، عضو مجلس خبرگان گفته است که در مورد هیچ یک از کاندیداهای انتخاباتی “اظهار نظری نداشته و ندارد”.

دفتر این مرجع دینی شیعه در اطلاعیه‌ای گفته است که جوادی آملی “سالیان متمادی است که در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عضویت نداشته و در جلسات آن شرکت نمی‌کند” و هرگونه صدور اطلاعیه مبنی بر حمایت او از کاندیدای خاص مورد تأیید نیست.

همچنین سعید امینی، فرزند ابراهیم امینی عضو مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز اعلام کرد که پدرش در مورد حمایت از نامزد خاصی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم هنوز اعلام موضع نکرده است.

او انتشار نام ابراهیم امینی در بیانیه حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از ابراهیم رئیسی، یکی از کاندیداهای نیروهای اصولگرا را درست ندانست.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ۱۲ اردیبهشت‌ماه با صدور بیانیه‌ای از ابراهیم رئیسی پشتیبانی کرده و از محمدباقر قالیباف، نامزد دیگر این جناح خواسته بود تا با این‌که او کاندیدای “صالح” است به نفع کاندیدای “اصلح”، یعنی رئیسی کنار رود.

روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت نیز شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز از تشکل‌های اصولگرای روحانیان در اطلاعیه کوتاهی نوشت از آن‌جا که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم از رئیسی پشتیبانی کرده این تشکل هم از او حمایت می‌کند.

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا ۲۹ اردیبهشت‌ماه جاری برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید، در صفحه ویژه انتخابات

بیشتر بخوانید:

جامعه روحانیت مبارز از رئیسی حمایت کرد

Share