Share

تغییر لحن حسن روحانی در کارزار انتخاباتی‌اش و در سخنرانی‌هایی که در شهرهای کرمانشاه، همدان، ارومیه و در ورزشگاه شیرودی در تهران ایراد کرده، «نظام» را نگران کرده است. احمد توکلی در نامه سرگشاده‌ای، حسن روحانی را از عواقب آن برحذر داشته. نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی از حسن روحانی خواسته است که بیش از این «به روی نظام جمهوری اسلامی تیغ نکشد.»

احمد توکلی، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی

حسن روحانی در این سخنرانی‌ها، از برابری جنسیتی، آزادی‌های مدنی، ضرورت پرداخت مالیات برای نهادهای تحت پوشش رهبری از جمله آستان قدس رضوی سخن گفته بود. او بدون آنکه از سپاه پاسداران نام ببرد گفته بود که عده‌ای قصد دارند ناامنی به کشور بازگردد و منطقه خاورمیانه را دچار آشوب کنند.

احمد توکلی در نامه‌اش به حسن روحانی که در سایت «الف» منتشر شده به پیشینه روحانی در نهادهای امنیتی در سال‌های گذشته اشاره کرده است:

« این سخنان را رئیس جمهوری با حرارت بیان می‌کند که ۲۸ سال تمام، از مهر ۱۳۶۸ تاکنون دبیر شورای عالی امنیت ملی و عضو یا رئیس آن بوده است و ذیل مصوبات مرتبط با امنیت کشور را امضاء و ابلاغ کرده و قبل از آن نیز در مناصب متعدد تقنینی، ‌ اجرایی، نظامی و امنیتی مسئولیت داشته است.»

احمد توکلی که زمانی در سال‌های جنگ سخنگوی دولت میرحسین موسوی بود، بدون آنکه از محصوران نامی به میان بیاورد، سرنوشت آنان را به یاد روحانی آورده است:

«شما در مسیری قرار گرفته‌اید که برخی از پیشنیان با همین تصور در آن قدم گذاشتند.»

و به روحانی می‌گوید که از سخنان اخیرش «بوی فتنه و آتش» به مشام‌ می‌رسد.

توکلی همچنین به روحانی هشدار می‌دهد که انتقاداتش از سیاست‌های دفاعی و دستگاه قضایی ممکن است مورد سوءاستفاده «معاندان» قرار گیرد و زمینه‌ساز محدویت‌ها و اقدامات تازه‌ای بشود.

نامه احمد توکلی بیش و کم همزمان با سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی در دانشکده افسری «امام حسین» منتشر شده است. خامنه‌ای در این سخنان آشکارا به تهدید گفت اگر کسی «قیام» کند، «سیلی» می‌خورد. او از نهادهای انتظامی و قوه قضائیه خواست در تأمین «امنیت» انتخابات بکوشند.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران همزمان با پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت‌ماه جاری برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید، در صفحه ویژه انتخابات

بیشتر بخوانید:

هشدار خامنه‌ای: اگر کسی بخواهد قیام کند، سیلی می‌خورد

Share