Share

هواداران حسن روحانی پس از سومین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری در چند شهر به خیابان‌ها ریختند و شادی کردند.

شادی طرفداران روحانی پس از مناظره

به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، پس از آنکه سومین و آخرین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری پایان یافت، طرفداران روحانی، رئیس‌جمهوری کنونی در تهران به خیابان آمدند، شادی کردند و سرود «یار دبستانی» خواندند.

اتفاق مشابهی نیز در خیابان «احمدآباد» شهر مشهد رخ داد. طرفداران روحانی با بادکنک‌ها و دستبندهای بنفش به خیابان رفتند و سرود یار دبستانی سر دادند.

ایرنا گزارش می‌دهد که هواداران حسن روحانی در شهرکرد نیز «کارناوال شادی» راه انداختند. بنا بر این گزارش، آنها شعارهایی در حمایت از روحانی و علی اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس‌جمهوری اسبق ایران سرمی‌دادند.

اصلاح‌طلبان، اعتدالیون و هواداران حسن روحانی او را برنده مناظره سوم می‌دانند. روحانی در این مناظره به محمدباقر قالیباف، شهردار تهران و یکی از نامزدهای اصول‌گرایان به شدت حمله کرد و گفت: «اگر پرونده سال ۸۴ آقای قالیباف که دست من بود و نگذاشتم منتشر شود و گفتنم نباید دم انتخابات منتشر شود، اگر آن مردانگی را نمی‌کردم امروز اینطور حرف نمی‌زدید. شما که همیشه طرح‌ات لوله کردن بود و همیشه می‌گفتید من این دانشجویان را ظرف دو ساعت لوله می‌کنم. اگر جلوی شما را نمی‌گرفتم که امروز دانشگاه‌ها پر از لوله بود».

او همچنین نقدهای تندی علیه دیگر نامزد اصول‌گرایان، ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و عضو هیأت مرگ در اعدام زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ مطرح کرد و گفت که روحانیون و مراجع سختی‌های بسیاری را از سوی او به عنوان دادستان ویژه دادگاه روحانیت متحمل شده‌اند. روحانی رئیسی را به سیاسی‌کردن آستان قدس متهم کرد و گفت: «خواهش می‌کنم امام رضا را برای مردم بگذارید و آن را جناحی و حزبی نکنید.اگر می‌خواهید نبات و پارچه سبز برای روستاها بفرستید بگذارید بعد از انتخابات.»

با این حال، برخی اصول‌گرایان و حامیان آنها از جمله روزنامه‌های کیهان، وطن امروز و جوان و خبرگزاری‌های فارس و تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران نقدهای رئیسی و قالیباف از روحانی و جهانگیری را «رسواشدن» آنها خواندند. رئیسی به شکل تلویحی حسین فریدون، برادر روحانی را به فساد متهم کرد و قالیباف نیز در این مناظره با نشان‌دادن دو سند رو به دوربین گفت که « آقای روحانی! می‌گویید هر کس تخلف کرده با او برخورد کنند. شما که مطلع‌اید بستگان شما در حوزه‌های مالی اقتصادی و بانکی چه می‌کنند. برخورد نمی‌کنید چون خودتان هم از رانت استفاده می‌کنید. شما ۸۰۰ متر زمین را در سال هفتاد به قیمت ۳۰۰۰ تومان گرفتید. آقای جهانگیری بگویید در سال ۸۰ بیش از ۳۰۰ متر زمین را به قیمت ۱۴۰ هزار تومان گرفتید.» روحانی در ادامه مناظره در پاسخ به قالیباف تنها به این توضیح درباره این اتهام‌ها بسنده کرد که «شما خودتان می‌دانید قضیه آن زمین چه بوده». او هر گونه اتهام فساد را رد کرد.

بیشتر بخوانید، در صفحه ویژه انتخابات

 در همین زمینه

مناظره سوم: گسل‌های پرنشدنی اقتصاد مقاومتی و آبروی رفته «نظام»

Share