Share

شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان علی‌رغم تمامی انتقادهای موجود، با انتشار یک اطلاعیه بار دیگر  لیست اولیه انتخاباتی خود در انتخابات پیش‌روی شوراهای شهر تهران را تکرار کرد.

در این اطلاعیه که در وب‌سایت شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان منتشر شده است، ابتدا از برگزاری جلسات متعدد برای نهایی کردن لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان برای انتخابات شوراها توسط این شورا خبر داده شده است. این اطلاعیه رای‌گیری در جلسه ۱۹ اردیبهشت از اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را به عنوان مکانیزم نهایی انتخاب این فهرست اعلام کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: «از آنجا که طبق اعلام رسمی فرماندای تهران در خصوص اعلام اسامی نامزدهای انتخابات شورای شهر تهران متأسفانه آقای معروف صمدی موفق به دریافت کد انتخاباتی نشده است، شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان ضمن اظهار تأسف از عدم حضور این نامزد اصلاح‌طلب در فهرست نهایی نامزدهای انتخابات شورای شهر تهران اعلام می‌کند که بر اساس رأی‌گیری به عمل آمده آقای مرتضی الویری جایگزین آقای معروف صمدی در لیست انتخاباتی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان می‌شود.»

معروف صمدی از اصلاح‌طلبان اهل سنت است که پیش از این در دوره‌های پنجم و چهارم مجلس نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران بود. او که قبلاً فرماندار مهاباد نیز بوده در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی نیز به دلیل رد صلاحیت توسط شورای نگهبان از رقابت بازماند.

در روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر رد صلاحیت حجت نظری، دبیر دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی نیز وجود داشت، که در اطلاعیه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اشاره‌ای به این موضوع نشده و نام حجت نظری در لیست نهایی به چشم می‌خورد.

در تهران نامزدها برای کسب ۲۱ کرسی شورای شهر رقابت خواهند کرد. پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت امسال برگزار می‌شود.

صفحه ویژه انتخابات ۱۳۹۶

Share