Share

مهدی کروبی در حصر خانگی به خانواده خود گفته است که انتخابات پیش رو در ایران تقابل سختی میان “جمهوری اسلامی حقیقی” و “جمهوری اسلامی فرمایشی” و او در این انتخابات به حسن روحانی رأی خواهد داد.

مهدی کروبی

مهدی کروبی

به‌گزارش سحام‌نیوز، مهدی کروبی، از رهبران جنبش سبز که همچنان در حصر خانگی است در دیدار با خانواده خود بار دیگر از آیت‌الله خمینی، رهبر انقلاب ایران دفاع کرده و گفته است خمینی برخلاف تندروهایی که قائل به “جمهوریت” نظام نیستند “مشروعیت همه ارکان حکومت را ناشی از رأی مردم می‌دانست”.

او از مردم خواسته است که در روز جمعه به پای صندوق‌های رأی بروند و به نامزد مورد علاقه خود رأی دهند تا “رکن جمهوریت نظام بیش از این آسیب نبیند”.

او گفت “این انتخابات تقابل سختی‌ست میان جمهوری اسلامی حقیقی و جمهوری اسلامی فرمایشی” و اگر مردم می‌خواهند “جمهوریت” نظام حفظ شود باید در مقابل “اندیشه‌ای که قائل به نقش مردم نیست” بایستند.

کروبی در مورد رأی خود گفته است با شناختی که از حسن روحانی، کاندیدای اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان در انتخابات ریاست جمهوری دارد، به او رأی خواهد داد.

او همچنین بار دیگر انتخابات سال‌های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ را “فاجعه تقلب و مهندسی آرا” دانسته و افزوده است نتایج آن “فجایع” بر همه روشن شده است.

مهدی کروبی از کارنامه دولت حسن روحانی نیز دفاع کرده و گفته است با روی کار آمدن دولت روحانی “کشور در مسیر صحیح و روال عادی خود قرار گرفت” و “آرامش و مسیر تدریجی پیشرفت” به کشور بازگشت.

مهدی کروبی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در ۷ اسفند ۱۳۹۴ نیز قصد داشت شرکت کند اما به‌دلیل دیر رسیدن صندوق رأی در ساعت قانونی در این دو انتخابات همزمان شرکت نکرد.

پیش از این خانواده مهدی کروبی با صدور بیانیه‌ای از حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران حمایت کردند.

Share