Share

به گزارش خبرنگار سایت «انتخاب» از مشهد، سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، برای « رفع شبههِ در میان مقدسین» گفت که از دامادش ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری پشتیبانی می‌کند.

احمد علم الهدی و ابراهیم رئیسی

احمد علم الهدی و ابراهیم رئیسی

علم الهدی پیش از ظهر امروز در «همایش بصیرت افزایی طلاب و روحانیون مشهد» اعلام کرد که «برخی این شبهه را انداخته‌اند که من موافق کاندیداتوری ایشان نبوده‌ام و برای همین هیچ نمی‌گویم. می‌گویند اگر این آقا که جز اهل بیت من است و من حمایتش نکرده‌ام، حتماً مشکلی وجود دارد. این شبهه‌ای است که در بین مقدسین به وجود آمده است.»

او در ادامه این سخن چنین گفت: «ایشان ۳۰ سال است که داماد من است و مسئولیت‌های خطیر قضایی داشته که حفظ دین در آن سخت است. ۳۰ سال است که ایشان را می‌شناسم، ایشان فردی متشرع و متشخص است و من خیلی راحت پشت سرش نماز می‌خوانم.»

او افزود «امام هر جا بحرانی وجود داشت، ایشان را برای مدیریت بحران می‌فرستاد.»

یکی از این «بحران‌ها» خواست خمینی برای تعیین تکلیف زندانیان سیاسی بوده است که در تابستان ۱۳۶۷ به  کشتار جمعی آنان منجر شد. در این فاجعه رئیسی عضو «هیئت مرگ»، هیئت گزینش برای اعدام بوده است.

علم الهدی در سخنرانی امروز خود در مشهد همچنین گفته است: «همه دعوای ما با جریان‌های سکولار و لائیک نیست، بلکه بر سر گفتمان است و می‌گوئیم باید اسلام و دین حاکم بر جهان شود نه استکبار. در واقع باید با این گفتمان و حاکمیت دین به گونه‌ای عمل کنیم که در نهایت پرچم انقلاب به دست صاحب‌الزمان(عج) برسد.»

 

Share