Share

محمود صادقی اعلام کرده است که ظاهراً نیروهای انتظامی با لباس شخصی به تهران اعزام شده‌اند. او نگفته که این نیروها از کجا و به دستور کدام مرجع اعزام شده‌اند. با این حال  نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی از مردم خواسته است که هوشیار باشند. ستاد روحانی هم از مردم خواسته آرامش را حفظ کنند.

پوستری که حامیان رئیسی برای تبلیغ تجمع در مصلی تهران منتشر کرده‌اند. ازدحام به عنوان ملاکی برای محبوبیت در میان مردم

محمود صادقی در توئیتی این احتمال را هم در میان آورده که اعزام نیروهای انتظامی با لباس شخصی به تهران ممکن است برای رونق دادن به گردهمایی انتخاباتی طرفداران ابراهیم رئیسی در مصلی تهران سازماندهی شده باشد.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی به مردم هشدار داده که ممکن است نیروهای انتظامی با لباس شخصی در صدد ایجاد درگیری‌هایی در حاشیه گردهمایی ابراهیم رئیسی در مصلی تهران برآیند.

محمود صادقی در توئیتی جداگانه نوشته است که نیروهای لباس شخصی در اطراف میدان بهارستان مستقر شده‌اند.

در همان حال ستاد روحانی تلویحاً اعلام کرده که فراخوان‌هایی به نام این ستاد برای برگزاری تجمعات خیابانی منتشر شده است.

محمد علی وکیلی، سخنگوی ستاد روحانی، صبح سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت به خبرگزاری‌های داخلی گفته است که «هرگونه تجمع خیابانی به نام ستاد انتخاباتی دکتر روحانی» ممنوع است.»

او نیز به مردم هشدار داده که مراقب حرکت‌های مشکوک باشند.

سه‌شنبه، ۲۶ اردیبهشت ابراهیم رئیسی، نامزد اصول‌گرایان در مصلی تهران سخنرانی می‌کند. بعد از کناره‌گیری محمد باقر قالیباف به نغع رئیسی، رسانه‌های طرفدار سپاه پاسداران و جبهه پایداری،  تعداد شرکت‌کنندگان در گردهمایی‌های انتخاباتی رئیسی را به عنوان ملاکی برای پیروزی او در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری ایران جلوه داده‌اند. خبرگزاری تسنیم از گردهمایی طرفداران رئیسی در مصلی تهران به عنوان «قیام تهرانی‌ها در حمایت از رئیسی» یاد کرده است.

رجانیوز تیتر زده است: «امروز مصلی تهران قیامت می‌شود.»

ستاد انتخابات روحانی پیش از برگزاری تجمع طرفداران رئیسی در مصلی تهران، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که رمز موفقیت روحانی در حفظ آرامش در سطح شهرها و پرهیز از درگیری‌های خیابانی‌ست.

ابراهیم رئیسی پیش‌از ظهر سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت وارد بوشهر شد. بعد از ظهر امروز او در مصلی تهران سخنرانی می‌کند و محمد باقر قالیباف هم در کنار او حضور دارد.

Share