Share

علی‌اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست جمهوری‌اش، خبر حمایت احمدی‌نژاد از ابراهیم رئیسی، کاندیدای اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری را جعلی خواند.

احمدی‌نژاد در لحظه ثبت‌نام در انتخابات در کنار علی‌اکبر جوانفکر (راست) و حمید بقایی (پشت سر)

احمدی‌نژاد در لحظه ثبت‌نام در انتخابات در کنار علی‌اکبر جوانفکر (راست) و حمید بقایی (پشت سر)

جوانفکر خبر حمایت احمدی‌نژاد از رئیسی را که بر روی شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود “فریب افکار عمومی” دانسته و گفته است از آن‌جا که احتمال می رود از این دست “خبرهای ساختگی و دروغین” طی روزهای آینده با هدف فریب افکار عمومی در سطح گسترده تری منتشر شود، لازم می‌داند تأکید کند که احمدی‌نژاد “از هیچ‌یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به‌طور مطلق حمایت نکرده و نخواهند کرد.”

او گفته است اگر احمدی‌نژاد بخواهد از کسی حمایت کند آن را در پایگاه رسانه‌ای دفتر خود و یا با “پیام تصویری و صوتی شفاف” منتشر خواهد کرد.

محمود احمدی‌نژاد پس از آن‌که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی توصیه خود به او مبنی بر عدم شرکت در انتخابات را علنی کرد، در بیانیه‌ای نوشت که در انتخابات پیش ‌رو از هیچ نامزد و جریانی حمایت نمی‌کند. او نظر خود را بعداً تغییر داد، از حمید بقایی، معاون سابق خود حمایت کرد و سپس خود نیز برای کاندیداتوری انتخابات ثبت‌نام کرد اما شورای نگهبان هم او و هم بقایی را ردصلاحیت کرد.

این دو پس از ردصلاحیت شدنشان در این بیانیه که سوم اردیبهشت‌ماه منتشر شد، نوشتند: “به صراحت اعلام می‌داریم که در انتخابات پیش ‌رو از هیچ فردی حمایت نکرده و نخواهیم کرد.”

بیشتر بخوانید:

شورای نگهبان: احمدی‌نژاد بی‌صلاحیت، روحانی باصلاحیت

بیشتر بخوانید، در صفحه ویژه انتخابات

Share