Share

رئیس و سخنگوی شورای شهر تهران به نحوه شمارش آرا اعتراض دارند. رئیس هیت نظارت تهران می‌گوید که ناظران نامزدها در محل شمارش آراء حضور دارند.

مهدی چمران رئیس و رضا تقی‌پور سخنگوی شورای شهر تهران در اظهارنظرهای جداگانه «تجمیع آراء شوراها» در وزارت کشور را غیرقانونی دانستند.

تقی‌پور به خبرگزاری «تسنیم» گفت که شمارش آراء انتخابات شوراها بر عهده فرمانداری و دخالت وزارت کشور در این مسئله غیرقانونی است.

او گفت که وزارت کشور از پذیرش نمایندگان «لیست خدمت» برای حضور در مرحله شمارش آراء خودداری کرده است.

به گفته او ناظران نامزدهای این لیست در شمارش حدود ۴ هزار صندوق حضور نداشته‌اند.

تقی‌پور این وضعیت را «نگران کننده» دانست و گفت که چنانچه نتیجه انتخابات به زودی اعلام شود، نامزدهای فهرست خدمت درخواست بازشماری آراء خواهند داشت.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران هم که در نتایج غیررسمی اعلام شده از شمارش آراء تهران در جایگاه ۲۵‌ام قرار دارد، به خبرگزاری فارس گفت: مشخص نیست چه کسی بر شمارش آراء نظارت دارد.

او اقدام وزارت کشور را «غیرقانونی» خواند و مدعی شد که هیچ ناظری از طرف او و فهرست «خدمت» در وزارت کشور حضور ندارد.

به گفته چمران حتی یک نفر هم از ناظران این گروه پذیرفته نشده و در زمان اخذ آراء و شمارش آن ناظری نداشته‌‌است.

علیرضا رحیمی رئیس هئیت نظارت استان تهران در واکنش به این اظهارات، سخنان تقی‌پور را تشویش اذهان عمومی دانست و گفت که نمایندگان نامزدها در مرحله شمارش آرا حضور داشته و صورتجلسه‌ها را امضاء کرده‌اند.

او با اعلام اینکه سیستم شمارش آراء و نظارت «کاملا روشن است»، گفت که نامزدها پس از اعلام نتیجه شمارش آراء می‌توانند به هئیت اجرایی شکایت کنند.

به گفته رحیمی چمران و کسانی که به تجمیع آراء در وزارت کشور معترض هستند، از قوانین جدید اطلاعی ندارند.

او گفت که در مرحله تجمیع تنها آراء شمارش شده در سامانه انتخاباتی وزارت کشور ثبت می‌شود.


بیشتر بخوانید: صفحه ویژه انتخابات در زمانه

Share