Share

محمدباقر قالیباف در بیانیه‌ای نسبت به پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری واکنش نشان داد.

سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف

سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف

شهردار تهران در این بیانیه که یکشنبه، ۳۱ اردیبهشت ماه منتشر شد، انتخابات ریاست‌جمهوری را «سالم و بدون ناامنی» توصیف کرد و آن را به «مردم، رهبری عزیز و رئیس‌جمهور منتخب» تبریک گفت.

پیش از این اصول‌گرایان حامی ابراهیم رئیسی از وقوع «تخلفات گسترده» در انتخابات انتقاد کرده بودند.

او بار دیگر بر انتقادهایش درباره فساد اقتصادی آنچه خود «چهار درصدی‌ها» می‌خواند، تأکید کرد و نوشت: « معتقدیم این مفاسد، ریشه‌های عمیقی در رابطه‌ی میان قدرت و ثروت دارد که هر دولتی باید برای اصلاح این رابطه اقدامی فوری کند.»

او همچنین در موضعی شبیه به موضع ابراهیم رئیسی پس از شکست در انتخابات اعلام کرد که « متعهد می‌شویم تا وعده‌های مطرح شده دولت در جریان انتخابات را تا زمان عملی شدن این وعده‌ها پیگیری کنیم».

محمدباقر قالیباف امسال برای سومین بار در انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد شد، اما پیش از برگزاری به نفع ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و یکی از اعضای «هیأت مرگ» در قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ کنار کشید.

او یکی از جنجالی‌ترین نامزدها بود و حملات زیادی را در مناظره‌ها علیه حسن روحانی و اسحاق جهانگیری ترتیب داد.

قالیباف اکنون پس از اعلام پیروزی لیست امید، لیست اصلاح‌طلبان برای شورای شهر احتمالاً شهرداری تهران را نیز از دست خواهد داد. غلامحسین کرباسچی امروز در گفت‌و‌گویی با عصر ایران گفت که احتمالاً «محسن هاشمی»، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی شهردار تهران خواهد شد.

Share