Share

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حمله انتحاری به سالن یک کنسرت در شهر منچستر بریتانیا را محکوم کرد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران

بهرام قاسمی، روز سه‌شنبه ۲ خرداد ضمن همدردی با خانواده‌های قربانیان این حمله انتحاری، حمله به مرزبانان ایرانی در میرجاوه سیستان و بلوچستان را با حمله به منچستر مقایسه کرد و گفت ریشه و منشاء فکری این حوادث یکی است و «باید با اتحاد و اراده تمامی کشورهایی که قربانی افکار و اندیشه‌های افراط‌گرایانه و تروریستی تکفیری این گروه‌ها هستند، مقابله جدی، هدفمند و صادقانه صورت گیرد.»

حمله انتحاری به سالن «منچستر آرینا» دوشنبه شب ۲۲ مه / یکم خرداد رخ داد و در جریان آن ۲۲ نفر کشته و ۵۹ نفر زخمی شدند. شمار کشته‌شدگان ممکن است بیشتر شود.

حمله به میرجاوه در شرق استان سیستان و بلوچستان نیز توسط افراد گروه جیش‌العدل شامگاه چهارشنبه ۶ اردیبهشت رخ داد و ۱۰ نفر از مرزبان‌های ایران کشته شدند. دو هفته پس از این ماجرا ایران اعلام کرد که گروهی از عوامل این حمله را دستگیر کرده است.

قاسمی در سخنان خود به‌طور تلویحی غرب را مورد انتقاد قرار داد و از «تبعات ائتلاف‌های مصلحتی و صوری و دادن آدرس غلط در خصوص مبادی و مبانی ترویج و تسلیح تروریسم و افراطی‌گری» سخن گفت و راهکار مبارزه با تروریسم را «ایجاد ساز و کارهایی فراگیر و به‌دور از استاندارهای دوگانه» خواند.

بیشتر بخوانید:

انفجار در منچستر انتحاری بود

Share