Share

هشتم ماه مه شبکه جدید تلویزیونی ویژه زنان در شهر کابل فعالیت خود را شروع کرد.
«زن تی وی» اولین شبکه زنان است که همه گوینده‌ها و تهیه‌کنندگان آن زنان هستند و موضوع تمامی برنامه‌ها نیز به مسایل ویژه زنان مربوط است.

پوستر تبلیغاتی «زن» تی وی

این شبکه تلویزیونی از تمام امکانات دیگر شبکه‌های تلویزیونی فعال در این کشور برخوردار و در بسیاری از ولایات افغانستان در دسترس مخاطبان است.

حامد ثمر، مدیر و بنیان‌گذار این شبکه تلویزیونی، در گفت‌وگو با زمانه گفت که هشت ماه پیش به فکر راه‌اندازی چنین شبکه تلویزیونی افتاده و با بودجه خود این کار را کلید زده است. او همچنین گفت که حالا که این کار شروع شده مایل به همکاری با دیگر سازمان‌های موفق‌ و باتجربه هستند.

آقای ثمر می‌گوید برای انتخاب گویندگان این شبکه تلویزیونی سه ماه دوره آمادگی دیده‌اند و بیشتر‌ین گویندگان تحصیل کرده‌ دانشگاه خبرنگاری شهر کابل و یا روزنامه‌نگاران خانه‌شین هستند.

حامد ثمر می‌گوید این فرصت خوبی برای روزنامه‌نگارانی است که پس از تحصیل بدون شغل مانده‌اند. هدف این تلویزیون آموزش زنان افغانستان با حق و حقوق اجتماعی و سیاسی‌شان است و برنامه‌های آن تقریبا مشابه دیگر شبکه‌های افغانستان است. حامد ثمر معتقد است که تلویزیون زن به‌راحتی می‌تواند با این شبکه‌ها رقابت کند.

به صحبت‌های حامد ثمر در ادامه گوش دهید:

صفحه فیسبوک این شبکه تلویزیونی را ببینید.

Share