Share

حجت‌الاسلام حکمت‌علی مظفری، رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی اعلام کرد که روز جمعه ۲۹ اردیبهشت، روز انتخابات در ایران، شماری از هواداران کاندیداهای شورای شهر تبریز بیرون از محل اخذ رأی با یکدیگر درگیر شدند.

عکس تزئینی و از آرشیو است

عکس تزئینی و از آرشیو است

مظفری روز چهارشنبه ۳ خرداد به خبرگزاری میزان گفت در این درگیری در یک بار ۲۰ نفر و بار دیگر ۱۵ نفر دستگیر شدند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: «این افراد به منظور جلوگیری از اخلال در امر انتخابات و برقراری نظم، دستگیر و تحت نظر قرار گرفتند و در حال حاضر با ضمانت آزاد هستند و دادسرا به جرائمشان رسیدگی خواهد کرد.»

همچنین به‌گفته مظفری یکی از کارکنان ادارات دولتی که با خودروی دولتی بنرهای تبلیغاتی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری را حمل می‌کرد در شهر تبریز دستگیر شد و سپس آزاد شد.

خبرگزاری میزان که وابسته به قوه قضائیه است و با دولت حسن روحانی مخالف است در روزهای گذشته بارها خبرهایی از تخلفات افراد دولتی در شهرهای مختلف منتشر کرده است.

رحیم علیشپور، دادستان پاکدشت نیز روز گذشته، سه‌شنبه ۲ خرداد از کشف ۶۰ شناسنامه در رابطه با خرید و فروش رأی در این شهر استان تهران به خبرگزاری میزان خبر داد و گفت ۳۰ نفر از متخلفان انتخاباتی دستگیر شدند.

دوشنبه یکم خرداد نیز دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان از بازداشت ۳۰ نفر به اتهام خرید و فروش رأی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران خبر داد.

همچنین دادستان عمومی و انقلاب کرمان نیز اعلام کرد که از ۷۷ نفر از کاندیداهای شورای شهر کرمان اعلام جرم کرده و ۷ نفر نیز در ارتباط با تخلفات انتخاباتی بازداشت شده‌اند.

در انتخابات شورای شهر تبریز، اصلاح‌طلبان که با لیست امید شرکت کرده بودند بیشترین صندلی‌های شورای پنجم را از آن خود کردند.

بر اساس لیست منتشر شده توسط فرمانداری شهرستان تبریز به ترتیب شهرام دبیری اسکویی، شکور اکبرنژاد، فریدون بابایی اقدم، محرم محمدزاده قره‌بلاغ، سعید دباغ نیکوخصلت، عبدالله تقی‌پور حلاجان، فرج محمدقلیزاده، سونیا اندیش، محمدباقر بهشتی، کریم صادق‌زاده تبریزی، علی آجودان‌زاده، غلامحسین مسعودی ریحان و محمد اشرف‌نیا در انتخابات ۲۹ اردیبهشت بیشترین آرا را نصیب خود کرده و به شورای این شهر راه یافتند.

از مجموع لیست ۱۳ نفره اصلاح‌طلبان تبریز، هشت نفر شامل اکبرنژاد، نیکوخصلت، تقی پور،محمدقلیزاده، سونیا اندیش، بهشتی، صادق‌زاده و مسعودی ریحان توانستند آرای شهروندان تبریزی را به خود جلب کنند. سه نفر از اعضای شورای پنجم تبریز شامل بابایی، آجودان‌زاده و اشرف‌نیا نیز از لیست اصولگرایان هستند که توانستند در رده‌های سوم، یازدهم و سیزدهم قرار بگیرند.

بیشتر بخوانید:

 

۳۰ نفر به اتهام «تخلفات انتخاباتی» در پاکدشت دستگیر شدند

Share