Share

مجلس شورای اسلامی ایران به حمید سجادی گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت ورزش و جوانان رأی اعتماد نداد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، نمایندگان مجلس در جلسه سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۰ با ۱۳۷ رأی مخالف در برابر ۸۷ رأی موافق و ۲۳ رأی ممتنع به حمید سجادی رأی اعتماد ندادند.

شماری از نمایندگان مجلس «نداشتن برنامه» توسط سجادی و همچنین نامه تند محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران هنگام معرفی وی به مجلس را از دلایل رأی نیاوردن او اعلام کرده‌اند.

محمود احمدی‌نژاد هفته گذشته در نامه‌ای که بر اساس آن حمید سجادی را به عنوان وزیر ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرده بود، به شدت از عملکرد علی لاریجانی، رئیس مجلس و بی‌توجهی به «مشکلات» وزارت ورزش و جوانان انتقاد کرده بود.

محمود احمدی‌نژاد: می‌خواهم از نمایندگان مجلس خواهش کنم که اگر کسی به هر دلیلی از احمدی‌نژاد دلخوری دارد، آن را تفکیک کند؛ چرا که مقوله ورزش و جوانان بسیار مهم است

برخی از نمایندگان مجلس در واکنش به این نامه احمدی‌نژاد، خواهان بازگشت نامه به دولت به دلیل «توهین‌آمیز» بودن آن شدند اما علی لاریجانی گفت نیازی به بازگشت نامه نیست.

محمود احمدی‌نژاد نیز امروز پیش از رأی‌گیری درباره حمید سجادی در مجلس گفته بود: «می‌خواهم از نمایندگان مجلس خواهش کنم که اگر کسی به هر دلیلی از احمدی‌نژاد دلخوری دارد، آن را تفکیک کند؛ چرا که مقوله ورزش و جوانان بسیار مهم است.»

وی گفت: «باید همه دست به دست هم کمک فکری و معنوی به هم دهیم تا آقای سجادی بتواند وزارت ورزش و جوانان را با قدرت به جلو ببرد.»

پس از رأی نیاوردن حمید سجادی، علی لاریجانی ابراز امیدواری کرد دولت «هر چه زودتر» وزیر دیگری برای تصدی پست وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی کند.

وی گفت: «شخصیت آقای سجادی به عنوان یک ورزشکار موفق مورد تائید مجلس است و کسانی که در مخالفت با آقای سجادی صحبت کردند نیز به این امر توجه داشتند و او را در این حوزه ستایش می‌کردند.»

لاریجانی افزود: «اما نظر نمایندگان مجلس این بود که حوزه ورزش در کشور باید از یک مدیریت خوب برخوردار باشد و رأی عدم اعتماد به آقای سجادی به معنای عدم توجه به شخصیت او نیست.»

حمید سجادی که دارای دکترای مدیریت و برنامه‌ریزی در تربیت بدنی است، در حال حاضر معاون امور ورزش سازمان تربیت بدنی است.

وی دارای مدال‌های متعدد جهانی در رشته دو و میدانی است. سجادی پیش‌تر نیز مسئولیت‌هایی را در برخی از باشگاه‌های ورزشی ایران بر عهده داشت.

 

Share