Share

راست افراطی ایران پس از شکست سنگین در انتخابات، از روز بعد جمله بی امان خود علیه حسن روحانی را آغاز کرد.

ابراهیم رئیسی در دوران رقابت‌ها ضمن تهدید حسن روحانی گفت : “متاسفانه رقیب ما از برداشت از آستان قدس و امام رضا علیه من استفاده کرد و من یقین دارم این قضیه را سیلی خواهد خورد. یعنی از خود امام رضا سیلی خواهند خورد”.

اگر بنا را بر این بگذاریم که امام رضا قادر به سیلی زدن است، در روز ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ سیلی محکمی بر گونه آیت الله قتل عام و کل حامیان حکومتی اش وارد آورد.

اکبر گنجی

 مطالب دیگر از همین نویسنده

اما این تهدید معنای دیگری دارد. برای این که قرآن به صراحت تمام تأکید کرده که پیامبر فاقد علم غیب و معجزه است. به همین دلیل مسلمین قرآن را تنها معجزه پیامبر به شمار می‌آورند. حال چگونه امکان دارد یکی از ائمه شیعیان- امام رضا- که در قید حیات نیست، معجزه کرده و سیلی به گوش حسن روحانی بزند؟ پس فقیهان درباری و نظامیان به جای امام رضا به صورت حسن روحانی سیلی خواهند زد و آن را سیلی امام رضا به شمار خواهند آورد. اینک به برخی از مشت‌های پی در پی اصول گرایان افراطی بنگرید که بر صورت حسن روحانی و رأی دهندگان به او می‌زنند و سیلی امام رضا قلمداد می‌کنند.

امضای سند ننگین و خائنانه و جاسوسی ۲۰۳۰ یونسکو

حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی‌نژاد و یکی از حامیان ابراهیم رئیسی- در سال ۱۳۹۱- در اجلاس سه روزه یونسکو گفته بود: “جمهوری اسلامی ایران بر اساس گزارش سالانه یونسکو از جمله ۶ کشوری است که توانسته تبعیض جنسیتی در آموزش را از بین ببرد…موضوع برابری جنسیتی و ارتقای سطح دانش و سواد دختران و زنان در ایران به درستی در گزارش سال ۲۰۱۲ یونسکو مورد اشاره قرار گرفته است به نحوی که برای مثال در موضوع برابری جنسیتی و ارتقای سطح دانش و سواد دختران و زنان درجمهوری اسلامی ایران در گزارش سال ۲۰۱۲ یونسکو، پایش آموزش برای همه مورد اشاره قرار گرفته است که ایران در میان شش کشور موفق در این زمینه قرار دارد…برابری جنسیتی و ارتقای سطح دانش و سواد دختران و زنان درجمهوری اسلامی ایران با بسیج امکانات و سرمایه گذاری چشمگیر صورت پذیرفته به نحوی که ثبت نام در مدارس برای کودکان در سن مدرسه به حدود۱۰۰ در صد رسیده است”.

اما همین شخص در ۱۷ اردیبهشت ۹۶ با علم کردن همین موضوع علیه حسن روحانی گفت : “سند ۲۰۳۰ و نسخه رشد یافته آن در سال‌های بعدی هم از نظر قانونی لغو است و اگر کسی غیر از این عمل کند، مجرم است.

در دوران رقابت‌های انتخاباتی به دروغ در تمامی روستاها و شهرهای مذهبی پخش کردند که حسن روحانی سندی امضا کرده که مطابق آن دختران و پسران دبستانی می‌توانند آمیزش جنسی داشته باشند.

حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی به اصول گرایان فهماند که آن‌ها رقابت را باخته‌اند. ظهر همان روز، آیت الله موحدی کرمانی- رئیس موقت مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس روحانیت مبارزه تهران که نامزدشان ابراهیم رئیسی بود- در خطبه‌های نماز جمعه تهران فرصت را مناسب دید تا حسن روحانی را به خیانت متهم کند و بدین ترتیب با سیلی امام رضا موجب باخت او شود. موحدی کرمانی گفت :

“جای تأسف است که برای مصوبه مجلس در مورد امر به معروف و نهی از منکر دستور اجرا صادر نمی‌‌شود، اما سند ننگین ۲۰۳۰ دستور اجرایش را مخفیانه می‌‌دهند و خوشبختانه مقام معظم رهبری جلوی اجرایش را گرفتند. پذیرش سند ۲۰۳۰ از جانب دولت یک فاجعه بزرگ و خیانت بود. سوال اینجاست که چرا این پذیرش مخفیانه و بی ‌سروصدا انجام شد و مخفیانه بودن پذیرش این سند خود فاجعه دیگری است…غرب بداند در ایران این سندهای معیوب و فاسد غربی و ویرانگر پاره پاره و سوزانده می‌‌شود.”

از پوسترهای انتخاباتی حسن روحانی

از پوسترهای انتخاباتی حسن روحانی

آیت الله نوری همدانی در اول خرداد ۹۶ گفت:

“رهبر معظم انقلاب فرمودند که پذیرش این سند خیانت است و نظر ما در این خصوص همانند نظر مقام معظم رهبری است”.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در اول خرداد ۹۶ گفت :

“این سند تعهدآور است…براساس این سند عده‌ای می‌خواهند برای مردم جهان با عنوان توسعه پایدار جهان مترقی را بسازند، این سند در ۵۹ بند با ۱۷ هدف تدوین شده که بسیاری از این اهداف زیبا و انسانی است ولی مجموع آن تثبیت نظام سلطه است…این سند همان ‌طور که در مقدمه آمده عهدنامه‌ای برای برنامه‌های آموزشی، اقتصادی، اجتماعی و محیط زیست به ‌مدت ۱۵ سال برای جهان برنامه‌ ریزی شده است تا فرهنگ سکولار غرب را در همه جا پیاده‌سازی کنند تا جهان را دگرگون کنندآیا این قیمومیت دیگران نیست؟ مهم این است که بعد از پذیرش این سند باید گزارش سالانه به آنها بدهیم، صد تا ۱۲۰ سؤال درباره تمام شئون کشور آماده می‌کنند و باید آن را اعلام کنیم که این بهترین نوع جاسوسی برای آنها است. سند ۲۰۳۰ را جاسوسی آشکار است…ما مملکت مذهبی و دارای شرایط و فقه خاص هستیم، فرهنگ ما با روح سند سکولار سازگار نیست.”

رأی سلطنت طلبان به حسن روحانی

حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضائیه، در ۳ خرداد ۱۳۹۶ گفت:

“کسانی در این انتخابات رای داده‌اند که در سی و هشت سال گذشته در هیچ انتخاباتی شرکت نکرده‌ بودند و این موضوع شامل دشمنان خارج ‌نشین، سلطنت‌ طلب‌ها و حتی بازماندگان رژیم منحوس پهلوی هم می‌‌شود…سوالاتی از جمله این که به چه کسی رای داده‌اند؟ به چه چیز دل بسته‌اند؟ و در ما چه دیده‌اند که به سمت ما آمده‌اند؟ در ذهن متبادر می‌‌شود که البته باید به این مسئله فکر کرد و به فرمایش امیرالمومنین باید از خود و دینمان بترسیم و به این بیاندیشیم که مبادا ناخشنودی خدا را به خاطر چند نفر سلطنت‌طلب کسب کنیم.”

دروغگویی معاون فرهنگی حد و مرزی نمی‌شناسد. اولاً: رضا پهلوی انتخابات را تحریم کرد. ثانیاً: رضا پهلوی گوشزد کرد که جمهوری اسلامی رژیمی اصلاح ناپذیر است. ثالثاً: رضا پهلوی از مردم ایران خواست تا علیه جمهوری اسلامی انقلاب کنند.

با توجه به این واقعیت ها، چگونه سلطنت طلب‌ها در انتخابات شرکت کرده و به حسن روحانی رأی داده اند؟ این هم سیلی محکم دیگری بود که قوه قضائیه به جای امام رضا بر صورت حسن روحانی نواخت.

آرای حرام و سیاه حسن روحانی

همایش جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، جمنا، در ۴ خرداد برگزار شد تا همگی به جای امام رضا، حسن روحانی را سیلی باران کنند. آرای ۲۴ میلیونی او را، آرای حرام و سیاه قلمداد کردند که آمریکا پشت آن قرار داشت.

آیت الله موحدی کرمانی در این همایش گفت :

“ما احساس کردیم خداوند محبتی از آقای رئیسی را در دل انقلابیون و دلسوزان دین قرار داده است. آقای رئیسی نشان داد که یک سرمایه قوی و یک سرمایه مردمی و انقلابی خوبی دارد. آقای رئیسی در انتخابات ۱۶ میلیون رای حلال بدست آورد؛ ما روز گذشته با آقای جنتی نشست داشتیم و در آن جا مطرح شد که مردم از شورای نگهبان انتظار دارند و می‌خواهند ببینند شورا چه قضاوتی می‌‌کند، شورای نگهبان وظیفه دارد همه آنچه اتفاق افتاده، برنامه‌های غلط، آرایی که ابطال شد و مناطقی که صندوق به آنها نرفته بود را خودش با دلیل بشناسد و به مردم اعلام کند. این تخلفات در نتیجه انتخابات موثر نیست اما این اثر را دارد و شاید رأی آقای رئیسی را از ۱۶ میلیون به ۱۹ میلیون و رأی آقای روحانی را از ۲۳ به ۲۱ میلیون برساند.”

سردار محمد باقر ذوالقدر، رئیس ستاد جمنا، حسن روحانی را غربگرا، معتقد به اسلام رحمانی، پایان انقلاب، ولایت فقیه حداقلی، سازشگر با کدخدا (آمریکا) و تعقیب کننده برجام‌های موشکی و منطقه‌ای و حقوق بشری (از جمله پذیرش سند ۲۰۳۰) به شمار آورد و تأکید کرد که که نیروهای انقلاب در تمامی این زمینه‌ها معکوس فکر می‌کنند. ذوالقدر همچنین گفت:

“حجت‌الاسلام رئیسی در انتخابات ۲۹ اسفند، ۱۶ میلیون رأی حلال کسب کرد و با این رأی عدم‌الفتحی افتخارآمیز برای خود به دست آورد.”

حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان، رئیس شورای مرکزی حمنا، هم در همین همایش گفت خدا را شاکریم که مهندس موسوی در انتخابات سال ۱۳۸۸ نامزد شد و شکست خورد و شر بزرگ فتنه از سر انقلاب کنار رفت، وگرنه او در دور بعدی با آرای بالایی رئیس جمهور می‌شد و این امر قطعاً زیانبار بود. او درباره نتیجه انتخابات گفت :

“شکستی اتفاق نیفتاده است، رسوایی که تخلفات و دین ‌فروشی‌هایی که برای به دست آوردن رأی و خرید رأی به قیمت فروش دین و انقلاب و ارزش‌ها انجام شد…طرف مقابل به هر وسیله‌ای متوسل شده تا حتی آرای سیاه را به خود جذب کند، ولی این طرف روی اصول و ارزش‌ها پافشاری کرده است و ۱۶ میلیون رأی مؤمنانه خالص به دست آورده است. ۱۶ میلیون رأی در برابر طرف مقابلی به دست آمد که حتی در صدد به دست آوردن آرای سیاه بود…‌اکنون در طرف مقابل کل جبهه استکبار ایستاده است و باید جبهه حق با آنان مبارزه کند.”

درست در همین روز، آیت الله مصطفی موسوی اصفهانی، نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری، در جمع اعضای ستاد انتخاباتی رئیسی در همدان گفت:

“باید از این آقا [حسن روحانی] که در سخنرانی خود از خاتمی و سران فتنه نام برده و درباره رفع حصر آنها حرف می‌زند پرسید: آیا در فتنه ۸۸ در کشور حضور داشتید یا خیر و اگر بودید مگر ندیدید که به‌دنبال براندازی نظام بودند تا جایی که رهبری به ماجرا ورود کرده و خون دل‌ها خوردند؟ … باید از نمایندگان پرسید چرا در مجلس شورای اسلامی بر اعمال وزرا و رئیس جمهور نظارت نکرده و درباره حرف‌هایشان از آن‌ها سؤال نمی‌کنند”.

امام رضا وارد جنگ خواهد شد

سیاست، در جوامع دموکراتیک و غیر دموکراتیک، قلمرو مبارزه بر سر منابع کمیاب قدرت، ثروت، معرفت و منزلت اجتماعی است. در جوامع دموکراتیک، روش‌ها و اصولی برای این رقابت تعیین شده است. اما در جوامع غیر دموکراتیک، جنگ بر سر این منابع کمیاب، فاقد معیارها و روش‌های شفاف و دموکراتیک است.

حال که اصول گرایان افراطی به “یقین” رسیده‌اند که امام رضا بر صورت حسن روحانی سیلی خواهد زد، باید در انتظار جنگ قدرتی بود که حداقل مانع عمل به وعده‌های روحانی خواهد شد. روحانی وعده داد که اگر با آرای بالا انتخاب شود، می‌تواند برجام را در همه حوزه‌های مورد اختلاف با دولت‌های غربی تکرار کند و تحریم‌های غیر هسته‌ای را منتفی سازد. اصول گرایان گفته‌اند که به او اجازه نخواهند داد چنین کند.

روحانی وعده داد تا رفع حصر رهبران جنبش سبز و ممنوع التصویری محمد خاتمی را پیگیری کند. اصول گرایان با سخنان تندی که ظرف هفته جاری علیه رهبران جنبش سبز بیان کرده اند، پیشاپیش با بیرق امام رضا به جنگ روحانی رفته‌اند.

آیت الله خامنه ای، سپاه و اصول گرایان افراطی در سه انتخابات ۹۲ و ۹۴ و ۹۶ شکست سختی از مردم خوردند. اما گویی هنوز صدای مردم را نشنیده‌اند و قصد ندارند به آرای مردم احترام بگذارند.

توسعه اقتصادی ایران و حل مشکل بیکاری، فقر، رکود، بحران آب، و غیره ؛ نیازمند  ۱۰۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در طول ۱۰ سال است. بدون سرمایه گذاری خارجی و بدون ده ها میلیون توریست در سال، نمی توان این مسائل را حل کرد.

سرمایه گذاری خارجی و گسترش فوق العاده صنعت توریسم وقتی محقق خواهد شد که سیاست خارجی  و سیاست داخلی کشور متحول شود. فضای فرهنگی گشوده شود. بدون برجام منطقه ای، عربستان سعودی مانع بزرگی در برابر رشد اقتصادی ایران خواهد بود. عدم حل معضلات اقتصادی چه سودی برای خامنه ای و سپاه دارد؟ اگر آنان واقعاً خواستار حل بحران های اقتصادی و فساد ساختاری هستند، باید تحول در سیاست خارجی و داخلی را پذیرا شوند. اگر نگذارند که روحانی به وعده هایش عمل کند، ایران و ایرانیان باید بحران های بسیار بزرگتری را تجربه کنند. فراموش نکنید، حاکمیت یگانه چین هم وقتی سیاست خارجی اش را تغییر داد، توانست در دوره ۲۰۱۶- ۱۹۷۹ به میانگین رشد اقتصادی سالانه ۹.۵ درصد دست یابد.

 


بیشتر بخوانید، در:

Share