Share

شش تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج در پشتیبانی از اعتصاب غذای ۱۲ زندانی سیاسی زندان اوین دست به اعتصاب غذا زدند.

به گزارش تارنمای کلمه، این شش زندانی سیاسی اعلام کرده‌اند تا زمانی که ۱۲ زندانی بند ۳۵۰ اوین در اعتصاب غذا هستند با آنان همراه خواهند بود و اعتصاب می‌کنند.

کیوان صمیمی، عیسی سحرخیز و مسعود باستانی، سه روزنامه‌نگار؛ علی‌اکبر عجمی، دانشجوی رشته حقوق دانشگاه تهران و فعال دانشجویی چپ‌گرا؛ جعفر اقدامی، فعال حقوق بشر و حشمت الله طبرزدی، فعال سیاسی؛ شش زندانی سیاسی زندانی‌ای هستند که اعتصاب غذا کرده‌اند.

از سوی دیگر ایرانیان شهرهای مختلف جهان نیز در پشتیبانی از اعتصاب غذای ۱۲ زندانی سیاسی، گردهمایی‌های گوناگونی را تدارک دیده‌اند.

ایرانیان شهرهای مختلف جهان نیز در پشتیبانی از اعتصاب غذای ۱۲ زندانی سیاسی، گردهمایی‌های گوناگونی را تدارک دیده‌اند

بهمن احمدی امویی، حسن اسدی زیدآبادی، مهدی کریمیان اقبال، عماد بهاور، قربان بهزادیان‌نژاد، محمد داوری، امیرخسرو دلیرثانی، فیض‌الله عرب‌سرخی، ابوالفضل قدیانی، محسن امین‌زاده، محمدرضا مقیسه و عبدالله مومنی ۱۲ زندانی سیاسی‌ای هستند که در اعتراض به جان‌باختن هدی صابر و هاله سحابی دست به اعتصاب غذای نامحدود زده‌اند.

عمادالدین باقی، فعال حقوق بشر نیز جزو اعتصاب‌کنندگان بود که با پایان یافتن دوران محکومیت خود روز دوشنبه گذشته آزاد شد.

 

این زندانیان در بیانیه‌ای خطاب به «مردم ایران» نوشته‌اند: «هم‌زمان با ایامی که مقارن با ۱۳ رجب زادروز امام عدالت علی بوده و به یاد شهدای جنبش سبز از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر نام‌گذاری شده است، ما ضمن اعلام تسلیت و همدردی با خانواده همه این شهدا، به‌ویژه خانواده‌های هم زندانیان عزیز از دست رفته‌مان، هاله سحابی و هدی صابر و مردم متین و صبور ایران، از روز ۲۸ خرداد اعتصاب غذای اعتراضی خود را آغاز می‌کنیم.»

 

آن‌ها اظهار امیدواری کرده‌اند که «جنبش مسالمت‌آمیز ایران پویاتر و از تکرار چنان فجایعی پیش‌گیری شود.»

روز گذشته تارنمای کلمه خبر داد که عبدالله مؤمنی و ابوالفضل قدیانی دو تن از زندانیان سیاسی اعتصاب‌کننده در پنجمین روز اعتصاب غذای نامحدود بر اثر ضعف جسمی به بهداری زندان اوین منتقل شدند.

 

این گزارش افزود انتقال مؤمنی و قدیانی «با تأخیر» صورت گرفته است اما آن‌ها پس از دریافت کمک‌های پزشکی دوباره به بند خود بازگشته و حال‌شان در حال حاضر مناسب است.

از آغاز اعتصاب این زندانیان تا کنون شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی، حقوق بشری و چندین گروه سیاسی ضمن پشتیبانی از خواسته‌های آنان خواستار پایان دادن به این اعتصاب غذا شده‌اند. آن‌ها نگران جان زندانیان اعتصاب‌کننده هستند.
 

Share