Share

گزارش‌هایی از مرگ یک قصاب در بندرعباس، یک قصاب در اصفهان و یک جوان از اهالی شهر دیزیچه در شهرستان مبارکه اصفهان بر اثر آلودگی به ویروس تب کریمه کنگو منتشر شده و مردم را نسبت به شیوع این بیماری مهلک نگران کرده. حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت اما می‌گوید جای نگرانی نیست، تب کریمه کنگو مهر شده و مراکز درمانی در ایران در آماده‌باش هستند.

حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایذان (ایسنا)، حسن قاضی‌زاده هاشمی درباره تمهیدات دولت در مبارزه با تب کریمه کنگو گفته است:

« از ابتدای شیوع این بیماری کار اطلاع‌رسانی انجام شده و باید ادامه پیدا کند تا مردم آمادگی لازم را به دست بیاورند. برای مقابله با این بیماری هماهنگی و همکاری لازم است. تمامی مراکز بهداشتی و درمانی آماده‌باش هستند و فکر می‌کنم در ظرف هفته‌های آینده مشکل جدی وجود نداشته باشد.»

مسئولان بهداشتی ایران از مردم خواسته‌اند گوشت مورد نیازشان را از قصابی‌های مجاز و با تأییدیه دامپزشکی تهیه کنند و زنان خانه‌دار در هنگام دست گرفتن گوشت از دستکش استفاده کنند و برای اطمینان بیشتر قبل از استفاده، گوشت را ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کنند.

در روزهای اخیر، گروهی از کارگران یک کشتارگاه در زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان به دلیل عدم رعایت شرایط سلامت و ایمنی محل کار به تب کریمه کنگو مبتلا شدند.

بیماری تب کریمه کنگو از سال ۷۸ در ایران شناسایی شده است.

بیشنر بخوانید:

«ویروس بیماری تب کریمه کنگو در تمام مناطق ایران وجود دارد»

Share