Share

گروهی از معلمان که از قراردهای مطمئن با وزارت آموزش و پرورش بی‌بهره مانده‌اند مقابل مجلس شورای اسلامی اجتماع کردند.

تجمع اعتراضی بیش از ۱۰۰۰ معلم از سراسر ایران مقابل مجلس شورای اسلامی

به گزارش خبرگزاری فارس سه‌شنبه ۱۶ خرداد جمعی از معلمان حق‌التدریس، قراردادی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در اعتراض به عدم تبدیل وضعیت قراردادهایشان، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

«۳۰ هزار حق‌التدریس، استخدام استخدام» و «دولت منتخب، حمایت حمایت» از شعارهای معلمان معترض بود.

معترضان همچنین از دست‌اندرکاران کمیسیون آموزش و تحقیقات خواستند برای لغو آزمون استخدامی معلمانی که سال‌ها سابقه کار دارند، اقدام کند. برخی از معلمان معترض به خبرگزاری‌های داخلی گفته‌اند که حق بیمه آن‌ها از سال ۹۱ تاکنون پرداخت نشده است.

معلمان سوادآموزی هم بر اساس تعداد سوادآموزانی که سال تحصیلی را با موفقیت پشت سر می‌گذرانند مزد دریافت می‌کنند. معترضان خواهان تجدید نظر در این شیوه پرداخت حقوق‌هاشان شده‌اند.

یکی از معلمان سوادآموزی ساکن ساری به خبرگزاری‌های داخلی گفته است:

« پس از کلی تلاش برای دانش آموختن یک فرد ۴۹ساله و صرف انرژی برای او، سوادآموز به دلیل فصل شالیرازی، در امتحان شرکت نمی‌کند و در نهایت این ما هستیم که ضرر می‌کنیم. یا مثلاً سوادآموزی که مادری‌ست دارای چند فرزند در فصل امتحانات به دلیل بیماری فرزندش در امتحان شرکت نمی‌کند و درآخر دستمزدی به ما پرداخته نمی‌شود.»

در تجمع اعتراضی مقابل مجلس شورای اسلامی بیش از هزار معلم از استان‌های البرز، خراسان رضوی، تهران، مازندران، خوزستان و قزوین شرکت کرده‌اند.

Share