Share

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید شیعیان معتقد است که روابط نامشروع جنسی منشأ بسیاری از بی‌نظمی‌های اجتماعی است.

ناصر مکارم شیرازی: اگر دستورات اسلامی رعایت شود، این‌همه آلودگی‌های جنسی پیدا نمی‌شود. باید قدر این اسلام را بیشتر بدانیم.

ناصر مکارم شیرازی: اگر دستورات اسلامی رعایت شود، این‌همه آلودگی‌های جنسی پیدا نمی‌شود. باید قدر این اسلام را بیشتر بدانیم.

مکارم شیرازی در قم از روابط جنسی نامشروع در جامعه به‌شدت انتقاد کرد و گفت: «این مسئله در متلاشی شدن خانواده‌ها و افزایش طلاق تأثیر مستقیمی دارد.»

او فرزندان ناشی از روابط جنسی نامشروع را «به‌طور بالقوه» آماده «تبدیل‌شدن به یک انسان جنایتکار» دانست و از امکان تبدیل شدن فرزندان پس از طلاق به یک «موجود انتقام‌گیر» حرف زد.

این مرجع دینی همچنین از فضای موجود در دنیای مجازی انتقاد کرد و گفت: «خدای‌ناکرده زن و مرد در فضای مجازی با کسی ارتباط برقرار می‌کنند و آرام‌آرام این مسئله روشن و منجر به طلاق می‌شود.»

مکارم شیرازی همچنین بیماری‌های غیرقابل درمان را یکی دیگر از نتایج روابط جنسی نامشروع خواند و افزود: «بخش عمده ابتلای به بیماری ایدز از ارتباط‌های نامشروع سرچشمه می‌گیرد.»

او اسلام را دارای «برنامه حساب‌شده برای پیشگیری از روابط نامشروع» دانست و گفت: «اسلام می‌گوید زن و مرد نامحرم در یک‌خانه تنها نباشند، این کار حرام است زیرا در خانه‌ای که زن و مرد نامحرم تنها هستند، جای وسوسه شیطان است و بر این اساس تأکید می‌کند با خروج از آن محل، پیشگیری از گناه شود.»

به‌گفته مکارم شیرازی اگر دستورات اسلامی رعایت شود، این‌همه آلودگی‌های جنسی پیدا نمی‌شود و باید «قدر این اسلام را بیشتر دانست».

Share