Share

خبرگزاری‌های ایران از بازداشت دست‌کم هشت‌تن دیگر در رابطه با حملات تروریستی تهران خبر دادند.

صحنه‌ای از عملیات نیروهای امنیتی ایران در حمله تروریستی به مجلس

به گزارش وب‌سایت خبری «میزان»، وابسته به قوه قضائیه ایران هفت متهم به دست‌داشتن در حملات تروریستی تهران در شهرستان فردیس استان البرز بازداشت شده‌اند.

احمد فاضلیان، رئیس کل دادگستری البرز شنبه، ۲۰ خرداد از بازداشت این هفت‌تن خبر داد و گفت که آنها «پشتیبان تیم تروریستی در حوادث اخیر» بوده‌اند. فردیس در ۵۰ کیلومتری غرب تهران قرار دارد.

حملات همزمان به ساختمان اداری مجلس و مقبره آیت‌الله خمینی صبح چهارشنبه  ۱۷ خرداد توسط دو گروه مسلح انجام شد و ۱۷ نفر از محافظان و کارمندان مجلس و مردم عادی کشته و ۵۲  نفر زخمی شدند. این حملات پس از چند ساعت درگیری مسلحانه با کشته شدن همه مهاجمان پایان یافت. گروه «دولت اسلامی» (داعش) مسئولیت این حملات را به عهده گرفت.

پس از این حمله موج دستگیری متهمان به رابطه با داعش آغاز شد. وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای جمعه ۱۹ خرداد از بازداشت ۴۱ متهم به رابطه با داعش در استان‌های کرمانشاه، اذربایجان غربی، کردستان و تهران خبر داده‌بود.

همچنین به گزارش خبرگزاری‌های داخلی در عملیات مشترک میان مأموران پلیس امنیت استان فارس و عوامل اداره اطلاعات این استان در شامگاه ۱۸ خرداد هفت نفر که با گروه داعش در ارتباط بودند دستگیر شدند.

یک بازداشت دیگر در کرج

خبرگزاری ایسنا نیز شنبه، ۲۰ خرداد از بازداشت یک متهم دیگر به رابطه با داعش در کرج خبر داد.

به گزارش ایسنا، مأموران پلیس امنیت البرز یک مرد را در کیانمهر کرج شناسایی و دستگیر کرده‌اند.

هنوز جزئیات بیشتری از این دستگیری‌ها منتشر نشده است.

با انتشار آمار جدید دستگیری‌ها، تعداد کل بازداشت‌شدگان متهم به رابطه با داعش و حمایت از تیم تروریستی حملات تهران به ۵۶ تن می‌رسد.


در همین زمینه

 

Share