Share

سپاه پاسداران با موشک‌های زمین به زمین از غرب ایران، به شرق سوریه حمله کرد. در اطلاعیه‌ای که سپاه پاسداران منتشرش کرده گفته شده که این حمله موشکی در پاسخ به حمله ۱۷ خرداد گروه دولت اسلامی (داعش) به مجلس شورای اسلامی و مقبره آیت‌الله خمینی انجام شده است.

حمله موشکی سپاه پاسداران از غرب ایران به شرق سوریه

خبرگزاری تسنیم گزارش داده است که شامگاه یکشنبه ۲۸ خرداد سپاه پاسداران از پایگاه‌های هوافضای سپاه در استان‌های کردستان و کرمانشاه با موشک‌های میان‌برد زمین به زمین به مواضع شورشیان مسلح مخالف بشار اسد در دیرالزور حمله کرده است.

سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که این حمله موشکی را در انتقام از حمله داعش به تهران انجام داده است. در این اطلاعیه سپاه اعلام کرده که ظاهراً مقر فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری شورشیان مسلح مخالف بشار اسد که به گروه‌های تکفیری تعلق دارند در منطقه دیرالزور در شرق سوریه منهدم شده است.

سپاه پاسداران بعد از حمله گروه دولت اسلامی (داعش) به تهران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که «ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذارد.»

اکنون سپاه در اطلاعیه‌ای که بعد از حمله موشکی به دیرالزور منتشر کرده می‌گوید با این حمله انتقام کسانی را که در حمله داعش به مجلس شورای اسلامی و مقبره بنیانگذار جمهوری اسلامی کشته شدند را گرفته است.

سپاه پاسداران در این اطلاعیه اطمینان داده که از هیچ تلاشی برای حفظ امنیت فروگذار نخواهد بود.

در حمله گروه دولت اسلامی داعش به تهران ۱۸ نفر کشته شدند.

در روزهای گذشته شایعاتی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود مبنی بر اینکه گروه دولت اسلامی (داعش) با سپاه پاسداران در مرز خسروی و در سرپل ذهاب درگیر شده است. فرماندار قصرشیرین، نماینده سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهر و همچنین روابط عمومی سپاه پاسداران این خبر را تکذیب کردند.

بیشتر بخوانید:

سپاه: انتقام می‌گیریم؛ روحانی: به همکاری بین‌المللی نیاز داریم

Share