Share

۲۵۰ نفر از کنشگران مدنی در ایران با انشتار نامه‌ای به اعمال خشونت از سوی نیروی انتظامی نسبت به کولبران در غرب ایران اعتراض کرده‌اند. آن‌ها در این نامه خواهان پایان سکوت مردم، فعالان مدنی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شده‌اند.

 در مرزهای کردستان سالانه صدها نفر از کولبران و افراد کاسب بر اثر تیراندازی نیروهای دولتی کشته و زخمی می‌شوند.

در مرزهای کردستان سالانه صدها نفر از کولبران و افراد کاسب بر اثر تیراندازی نیروهای دولتی کشته و زخمی می‌شوند

در خرداد سال جاری در منطقه سردشت یک کولبر جوان به نام سیروان عزیزی هدف گلوله نیروی انتطامی قرار گرفت و جانش را از دست داد. قتل این کولبر جوان اعتراضاتی را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، کنشگران مدنی در نامه‌ای اعتراضی‌شان به قتل سیروان عزیزی اشاره می‌کنند و می‌نویسند:

«ما امضاکنندگان این نامه ضمن اعلام تسلیت و همدردی با خانواده‌ی کولبر جانباخته و دیگر قربانیان این سال‌ها، مراتب نگرانی عمیق و انزجار شدید خود را از هرنوع  برخورد خشونت‌آمیز با کولبران و مسئله‌ کولبری اعلام می‌داریم و خواستار پایان سکوت غیرقابل توجیه مردم، فعالان مدنی و نمایندگان مجلس در این رابطه هستیم.»

در اردیبهشت سال جاری هم در اثر تیراندازی مرزبانان ایرانی یک کولبر کشته و سه نفر دیگر مجروح شدند. در فروردین ۹۶ هم چند کولبر زیر بهمن ماندند و جانشان را از دست دادند.

۲۵۰ نفر از کنشگران مدنی نامه اعتراضی به خشونت‌ها نسبت به کولبران را امضاء کرده‌اند. آن‌ها از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی خواسته‌اند نسبت به کشتار کولبران پاسخگو باشد.

بیشتر بخوانید:

کشته شدن یک کولبر دیگر به دست نیروهای انتظامی و واکنش ها در شبکه های اجتماعی

Share